Слухай онлайн
Cуспільство

У Росії померла рідна сестра головнокомандувача УПА Романа Шухевича

У неділю в місті Нальчик, в Росії, померла рідна сестра головнокомандувача УПА Романа Шухевича Наталія. Жінка не дожила 4 дні до свого 88-річчя. Про це Радіо Свобода розповів Юрій Шухевич, племінник померлої, син головнокомандувача УПА.

Наталія Шухевич народилась на Львівщині 25 лютого 1922 році, була третьою дитиною в родині Йосипа та Євгенії. Її брати Роман і Юрій були старшими. 7 версеня 1940 року студентку Львівського медінституту Наталію Шухевич заарештували і засудили на процесі 59 членів ОУН на 10 років каторжних робіт на лісоповалі на Уралі і 5 років заслання в Казахстані. Молода дівчина провела 7 років таборів і відбула заслання в Казахстані. Власне там і познайомилась зі своїм майбутнім чоловіком, якого теж вислали на роботи. У 1956 Наталія Шухевич разом з чоловіком повернулась на Львівщину і оселилась неподалік Львова. Тут отримала диплом випускниці медичного училища. Але нікого з її рідних уже не було в живих.

Уся родина Шухевичів зазнала переслідувань

Батько помер на засланні в Кемеровську у 1948 році, мати на засланні у Казахстані у 1956 році, брата Юрія вбили у червні 1941 у тюрмі на Лонцького, Роман Шухевич загинув у Білогорщі у 1950 році. Радянські спецслужби ретельно стежили за родиною Наталії Шухевич. Сім’я не витримала такого тиску і переїхала у Нальчик (Кабардино-Балкарія, Росія), на батьківщину чоловіка.

Сестра Романа Шухевича у своїх спогадах пригадувала, що «востаннє бачила брата Романа у 1938 році. Роман був веселим, компанійським, дотепним, добрим. Грав на фортепіано. Захоплювався спортом. Він і брат Юрко належали до Українського спортивного та до Карпатського лещетарського (лижного) клубів.

Роман був дуже гарний, мав кучеряве, золотисте волосся, чудово танцював, любив ходити на бали, хоча не завжди мав можливість, бо вони були платні. Любили його дівчата.

Наталія та її чоловік мешкали у любові, пригадує племінник Юрій Шухевич.

Він повідомив, що сестру батька поховають у Львові. Про дату наразі ще невідомо, передає Радіо Свобода.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");