Слухай онлайн
Політика

У США стартують президентські праймеріз

У Айові сьогодні пройдуть збори активістів Республіканської партії, на яких мешканці цього американського штату першими в країні висловляться кого з претендентів серед республіканців вони хотіли б бачити в якості суперника президента-демократа Барака Обами на виборах у листопаді цього року.

Збори в Айові, що організовуються в школах, бібліотеках, федеральних будівлях і навіть приватних будинках на майже 2 тисячах виборчих дільницях штату стануть першим серйозним випробуванням для семи претендентів від Республіканської партії в передвиборних перегонах, що офіційно розпочинаються. Вони завершаться влітку національним з'їздом партії в Тампе (штат Флоріда), на якому буде висунуто кандидата в президенти, повідомляє ZN.UA.

Як показали результати останнього опитування, в якому брали участь республіканці Айови, найбільшою популярністю там користується екс-губернатор штату Массачусетс Мітт Ромні. За нього, згідно з даними, що були оприлюднені в газеті Айови «Де-Мойн реджістер» мають намір віддати свої голоси 24 відсотки респондентів.

У своїй кампанії Ромні підкреслює те, що його діловий досвід дозволить ефективно вирішити наявні в США економічні проблеми.

На другому місці за популярністю виявився член палати представників Конгресу США з більш ніж 20-річним стажем Рон Пол, за якого збираються проголосувати 22 відсотки республіканців з Айови.

Замикає «трійку» лідерів колишній сенатор від штату Пенсильванія Рік Санторум, якого підтримують 15 відсотків опитаних.

Колишній спікер палати представників Ньют Гінгріч заручився підтримкою 12 відсотків однопартійців. За ним йдуть губернатор Техасу Рік Перрі і член палати представників від штату Міннесота Мішель Бакман: за них готові проголосувати 11 відсотків і 7 відсотків респондентів відповідно.

Збори партійних активістів в Айові і праймеріз — первинні вибори, які пройдуть 10 січня в штаті Нью-Гемпшир, — є надзвичайно важливим етапом передвиборчих перегонів: вони задають тон усієї подальшої виборчої кампанії.

Від того, як покаже там себе претендент, багато в чому залежать його шанси на висунення офіційним кандидатом у президенти від партії. Аналітики передбачають, що відразу декілька претендентів після виборів в Айові і Нью-Гемпширі можуть відмовитися від подальшої боротьби.

Після Айови і Нью-Гемпшира праймеріз пройдуть в інших 48 штатах, а також у Пуерто-Ріко (має статус території, що «вільно приєдналася» до США), острівних володіннях і у федеральному окрузі Колумбія. У ході цієї кампанії зареєстровані виборці віддають свої голоси за делегатів загальнонаціональних партійних з'їздів, виступаючих на підтримку того або іншого претендента.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ