У Стрийському парку закінчують роботи з відновлення оранжереї. Також відновлено кювет, що поруч з оранжереєю. Роботи розпочали у жовтні минулого року і планують закінчити до травня цього року, повідомила прес-служба Львівської міської ради.
З 2006 року оранжерея, яка була однією з окрас Стрийського парку, припинила своє функціонування, у зв’язку з чим втрачено природоохоронний об’єкт, який, в першу чергу, виконував еколого-просвітницьку роль у житті мешканців та гостей міста.
У 2015 році управління екології та благоустрою департаменту містобудування Львівської міської ради ініціювало відновлення оранжереї у Стрийському парку. При виконанні робіт використані сучасні матеріали, зокрема дах влаштовано з прозорої полікарбонатної плити, встановлено сучасні склопакети. Обігрів забезпечують 2 твердопаливних котли та 24 радіатори. Також відновлено систему вентиляції та поливу та влаштовано фонтан у декоративному басейні оранжереї. Проведено і зовнішні опоряджувальні роботи. Такий підхід до ремонтних робіт дозволив мінімізувати витрати на майбутнє її утримання.
Водночас, під час проведення робіт з реконструкції оранжереї, вдалось також відновити бювет поруч з нею, наповнення якого відбувається з міського водопроводу. «Він вже кілька десятків років не функціонував. До нього підведена питна вода, то ж мешканці, які відчуватимуть спрагу, зможуть безпечно відновити баланс води в своєму організмі, і далі споглядати красу Стрийського парку», - зазначив начальник управління екології та благоустрою ЛМР Андрій Галушка.
Роботи виконував ФОП «Луць В. Г». Загальна вартість робіт – 1 156,2 тис. грн.
Зараз актуальним є питання наповнення оранжереї рідкісними та екзотичними рослинами з дотриманням всіх фітосанітарних вимог та правил.
«Як тільки закінчать ремонтні роботи, зробимо фітокарантин, щоб вбити всіх можливих шкідників, аби потім можна було безпечно розмістити рослини в самій оранжереї. Зараз проводимо опрацювання щодо можливих рослин. Ботанічний сад Лісотехнічного університету звернувся з пропозицією надати нам безкоштовно кілька пальм, Ботанічний сад Університету ім.І.Франка теж зголосився допомогти. Окрім цього, ми передбачили у бюджеті невеличку суму грошей, щоб можна було закупити і інші види рослин, які були б цікаві і популяризували екоосвіту у місті.
«Після відновлення, оранжерея слугуватиме не тільки виставковим залом, а планується також залучати студентську, учнівську молодь до догляду за експонатами та проводити навчально-пізнавальні заняття», - зазначив Андрій Галушка.