24-річний захисник Олександр Жернокльов після важкого поранення не втрачає оптимізму, радіє кожному прожитому дню і знову хоче повернутися на фронт – аби рятувати своїх побратимів. А допомагають молодому воїнові повноцінно відновитися спеціалісти реабілітаційного центру UNBROKEN у Львові. Про це інформує ЛМР.
Олександр із Кривого Рогу, працював електрослюсарем. У квітні 2022 року добровільно доєднався до 60-ї ОМБр, де отримав посаду водія-санітара та займався евакуацією поранених.
«В душі дуже приємно від того, що ти рятуєш життя. Ти працюєш на такому адреналіні, що хочеться тільки працювати і працювати», – розповідає про свою службу захисник.
Так Олександр служив майже 3 роки – до грудня 2024 року. Тоді на Донеччині лише впродовж одного дня він міг загинути тричі. Разом із медиком бригади він вирушив на позицію за пораненими, і дорогою вони наїхали на міну. Вибух та уламки понівечили машину, а водій-санітар та лікар дивом уціліли. Щойно вийшли з автівки – як воїн наступив на «пелюстку» – протипіхотну міну радянського виробництва. Пригадує: «Я у цей момент падаю і думаю, хоч би стопу не відірвало. Потім подивився, що берц на місці – і зрадів». Але пораненого захисника намагався добити ворожий дрон. Безпілотник скинув снаряд, уламки якого потрапили Олександрові в голову та всю ліву частину тіла. Надто пошкодили руку.
«Медсестра по рації сказала про мене, що він важкий, але живчик. Я весь час був у свідомості та на позитиві», – пригадує захисник.
Після двох стабпунктів, Слов’янська та Дніпра, де Олександрові зробили кілька невідкладних операцій, 1 січня його доправили до Львова, у Національний реабілітаційний центр UNBROKEN.
Львівські ортопеди-травматологи виконали пацієнту втручання на гомілковостопному суглобі та лікті. А хірурги кисті почали працювати з множинними переломами п'ясних кісток лівої руки. Вони заповнили місце дефекту цементним спейсером, аби підготувати ушкоджену ділянку до подальшої трансплантації власної кістки пацієнта.
Нині Олександр активно займається з фізичним терапевтом. Вони працюють над зменшенням контрактури в ділянці гомілковостопного суглоба та розробляють згинання пальців. У подальшому пацієнтові підберуть ортез і тоді він буде працювати вже і над ходьбою.
Після поранення, каже Олександр, він став ще більш позитивною людиною. Бо тричі міг загинути, а натомість вижив і вірить у повне відновлення. Ба більше – після завершення реабілітації хоче повернутися до побратимів, аби далі їх рятувати.
Нагадаємо, Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від російської агресії, отримують комплексну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези – тут їх виготовляють. Також поранені отримують фізичну, психологічну і психосоціальну реабілітацію та відновлення у супроводі фахівців. Всю допомогу пацієнтам надають безкоштовно. Центр відкрили у квітні 2023 року.
Центр протезування та ортезування міжнародного рівня, площею 1000 квадратів, відкрили 10 травня 2024 року на базі центру UNBROKEN за підтримки уряду Німеччини. Тут в рік зможуть виготовляти понад тисячу протезів, навчати майбутніх протезистів та проводити дослідження й розробки.
