Слухай онлайн
Війна на Донбасі  |  Історія

«У вогняному кільці»: у Києві презентували книгу про оборону Луганського аеропорту

3 червня у Києві в рамках VIII Міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал відбулась презентація документальної хроніки «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» Видавництво Фолiо. Про це йдеться у повідомленні Генерального штабу ЗСУ.

Книга, яка створена на волонтерських засадах, зібрала у собі свідчення учасників однієї з найгероїчніших та найтрагічніших операцій початку бойових дій на сході України. 

«Матеріали збиралися протягом 2016-2018 рокі. До обробки десятків годин диктофонних записів долучилися понад 50 волонтерів із різних міст України, зокрема, з нині окупованих територій, а також із-за кордону», – зазначила одна з координаторок проекту Анастасія Глотова, – «Нам надсилали тисячі фотографій, з яких лише частина увійшла до книги».

Книга містить більш ніж 140 історій, в основі яких лежать спогади очевидців та безпосередніх учасників подій, пов’язаних з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів. 
«Команда протягом 2016-2018 років записувала спогади учасників та очевидців тих подій – військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків. На основі свідчень військових підготували унікальні картосхеми, що ілюструють основні операції. Книга містить коментарі військових дослідників, офіцерів та експертів та перелік загиблих бійців із описуваних подій», – зауважив координатор проекту Сергій Глотов. – «Я завдячую людям, які боронили моє місто. І це лише мала данина вдячності захисникам Луганського аеропорту».

Організатори проекту висловили слова подяки усім, хто допомагав й брав участь у створенні та реалізації документальної хроніки, зокрема слова вдячності звучали в адресу Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

У свою чергу, начальник Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України підполковник Богдан Сеник подякував усім упорядникам та реалізаторам проекту за самовіддану роботу й відзначив важливість такого просвітницького та інформаційно-патріотичного видання, адже книга відкриває нові героїчні сторінки сучасної історії України та роль Збройних Сил України в захисті від російського окупанта.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...