Слухай онлайн
Політика

Україна вперше в історії головує в ОБСЄ

Україна почала головувати в Організації з безпеки й співробітництва в Європі. Головування в ОБСЄ триває один рік, а головою є міністр закордонних справ головуючої країни.

У сферу відповідальності головуючого входить: координація роботи інститутів ОБСЄ, подання організації, а також забезпечення запобігання конфліктів і криз у регіоні.

Допомагати Україні буде Ірландія, яка очолювала ОБСЄ в 2012 році, а також головуюча країна в організації в 2014 році, на яку претендують Сербія й Швейцарія.

У листопаді 2010 року ОБСЄ вирішила обрати головою організації в 2013 Україну. Це перше в історії головування України в цій організації.

Раніше МЗС називав серед основних пріоритетів головування України в ОБСЄ захист прав і свобод людини на просторі організації.

За інформацією МЗС, особлива увага буде приділятися врегулюванню конфліктів, зміцненню довіри й безпеки на просторі ОБСЄ, використанню потенціалу організації в забезпеченні енергетичної безпеки й сприянню економічному розвитку, а також консолідації зусиль ОБСЄ в боротьбі з тероризмом, торгівлею людьми й наркотиками, кіберзлочинністю.

Крім того, Україна почала головувати в Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС).

Країна буде головувати 6 місяців - до 1 липня.

15 грудня відбулася офіційна церемонія передачі головування від Туреччини Україні.

Організація створена в 1992 році для розвитку економічних відносин між країнами Чорноморського регіону, а також для боротьби з організованою злочинністю й тероризмом.

Членами ОЧЕС є Албанія, Азербайджан, Вірменія, Болгарія, Греція, Грузія, Молдова, Румунія, Росія, Туреччина й Україна.

УП

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ