Як інформує прес-служба МОУ, водолазні спеціалісти Центру пошуково-рятувальних робіт і курсанти Інституту Військово-Морських Сил Національного університету ʺОдеська морська академіяʺ завершили тренувальний курс в рамках проекту ʺШкола військових водолазівʺ.
Цей захід став можливим завдяки координаторам Костянтину Миргородському та Максиму Якимову за підтримки волонтерської організації ʺНародний проектʺ.
Слід зазначити, що тренувальний курс був дуже насиченим і інноваційним. Зокрема, вперше у Військово-Морських Силах Збройних Сил України було проведено водолазні спуски на нових апаратах замкнутого циклу італійського виробництва ʺСaimanoʺ, а також опановано програму антистресової підготовки (стресостійкості) на основі фридайвінгу.
Запропонована волонтерами Програма зі стресостійкості показала дуже чудові результати. Та, врешті-решт, вона може стати проривним ноу-хау у підготовці українських військових водолазів і бойових плавців підрозділів спеціального призначення.
— Серед багатьох настанов, у першу чергу ми звертаємо увагу слухачів на надання допомоги у подоланні бар’єрів під час роботи під водою у стресових умовах. Це абсолютно інноваційний напрямок роботи, що тренує стресостійкість під час затримки дихання, — розповів координатор проекту Максим Якимов.
Довідка. Фридайвінг − це підводне плавання із затримкою дихання. Він відноситься до екстремальних видів спорту і займатися ним можна тільки з напарником або досвідченим тренером. У спортивному фридайвінгу є статична затримка дихання, де результатом є безпосередньо час і динаміка, в якій неважливо скільки спортсмен перебував під водою, враховується відстань, яку він подолав. В глибинних дисциплінах час теж не враховується − має значення тільки глибина, на яку спортсмен зміг опуститися і піднятися на поверхню.
Євгеній Силкін, Інформаційна редакція Інформагентства Міноборони АрміяInform (м. Одеса)