Слухай онлайн
Cуспільство

Українські ВНЗ отримають доступ до сервісу антиплагіату

На найближчі 7 років українські виші отримають безкоштовний доступ до ще одного сервісу перевірки наукових робіт на плагіат. У Міносвіти наголошують, що це стало можливим завдяки меморандуму, який Міністерство освіти і науки підписало з компанією «Антиплагіат», - Освіта.ua.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, зараз до відомства надходять зауваження про те, що вчені ради не мають достатнього арсеналу інструментів для перевірки робіт на плагіат.

«Тому МОН прагне надати вишам якнайбільше можливостей, для викорінення академічної недоброчесності. Для нас важливо, щоб запропонованими ресурсами могли безкоштовно користуватися не лише вчені ради, а й аспіранти та докторанти”, - розповіла Гриневич.

Документ передбачає вільний доступ до сервісу Unicheck, де вчені зможуть перевірити дисертацію перед поданням до спеціалізованих вчених рад.

У МОН зазначають, що заклади вищої освіти самостійно вирішують питання щодо використання сервісу. Зі свого боку Міносвіти сприятиме співпраці університетів та компанії «Антиплагіат», яка надаватиме доступ до сервісу з антиплагіатних перевірок.

На основі цього меморандуму кожен заклад вищої освіти може укласти договір про співпрацю з компанією та користуватися перевагами сервісу.

«Меморандум, за яким МОН співпрацює з компаніями, є модельним. Тож до тексту документа вносяться мінімальні правки. Це робиться для того, щоб створити рівні умови для всіх сторін», - додала міністр освіти.

Також пропонований сервіс автоматично визначатиме цитування художньої та наукової літератури, законів та методичних фраз, які не є плагіатом.

Освіта.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ