Чотири українські моряки судна Gulf Pearl, які застрягли в Еміратах, повернулися додому. Про це повідомляє прес-служба МЗС України у Twitter.
"Епопея з ліквідації заборгованості перед чотирма українцями членами екіпажу судна Gulf Pearl завершена. Скоординованими діями консула забезпечено виплату зарплати українським морякам і їх повернення в Україну", - зазначили у відомстві.
Як повідомляє Морський інформаційний центр, у команді судна шестеро громадян України, двоє з них все ще залишаються там.
"Їх контракт дійсний до кінця цього місяця. Судновласник має намір розрахуватися з моряками після закінчення дії контракту", - додали у МІЦ.
Зазначають, що судно забезпечується питною водою, їжею і всім необхідним, тож загрози життю та здоров'ю українських моряків немає.
Судно Gulf Pearl стояло в акваторії ОАЕ (Шарджа) під прапором Ліберії.
Моряки заявили, що у них вилучили документи і не виплачували заробітну плату з лютого 2018 року.
Також, як повідомляє МІЦ, ще один екіпаж - одеські моряки з судна Freedom (нова назва Promiss) під прапором Того, отримали зарплату і були списані з судна.
"Зараз моряки знаходять в готелі, очікуючи репатріації", - додали у центрі.
Раніше вони звернулися в посольство України в Алжирі через тривалу затримку заробітної плати.
У травні 2018 року Міністерство закордонних справ констатувало збільшення кількості фактів затримання і арешту українців - членів екіпажів морських суден за кордоном і застерегло від співпраці з сумнівними компаніями.
МЗС оприлюднило рекомендації громадянам України, які планують працевлаштування в судноплавних компаніях.
За даними МЗС, основними причинами затримань та арештів є перевезення нелегальних мігрантів і заборонених вантажів.
У листопаді 2017 року УП писала про моряків з паспортом України в іноземних в'язницях.
Нагадаємо, спецслужби Росії затримали вже 148 суден, які прямували через Керченську протоку до портів Бердянська та Маріуполя.