Слухай онлайн
Культура

Уродженка Львівщини диригентка Оксана Линів відкриє Байройтський фестиваль у Німеччині

25 липня 2021 року в рамках всесвітньо відомого музичного Байройтського фестивалю буде виконана опера "Летючий голландець". Вперше за 145-річну історію цього музичного заходу тут диригуватиме жінка - українка Оксана Линів.
Оксана Линів

Про це інформує Суспільне.

Головні партії виконуватимуть Джон Лундгрен, Асмік Григорян та Георг Цеппенфельд.

Раніше продюсерка проєкту Наталія Попудрібко розповідала, що Байройтський фестиваль — це мрія, яка стала реальністю. Реформа опери, яку здійснив Вагнер, вимагала не лише зміни підходу до виконавства, а й буквально іншого оперного театру. Композитор не зміг його знайти, тому вирішив побудувати.

"1872 року композитор завітав до невеликого містечка Байройт у Баварії, який і обрав місцем для свого дітища. Архітектурний проєкт Готфріда Земпера врахував усі побажання композитора, зокрема, сховав оркестрову яму та диригента від глядачів. За таким амбітним задумом слідкувала вся тодішня музична спільнота, і фестиваль став відомим буквально з моменту його відкриття", — каже Наталія.

Перший Байройтський фестиваль відбувся влітку 1876 року, і донині проходить щороку. Програма складається виключно з опер Ріхарда Вагнера, а опікуються організацією нащадки композитора.

Українці зможуть почути оперу наживо 25 липня о 18:45 на Радіо Культура.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ