Слухай онлайн
Політика  |  Економіка

Уряд може заморозити соціальні виплати

Уряд відзвітував перед МВФ про показники виконання держбюджету 2009 року, але продовжує приховувати їх від української громадськості, повідомив «Кореспондент» з посиланням на КоммерсантЪ-Украина.

 

Як стало відомо виданню, за оперативними даними, загальний фонд держбюджету не виконано за доходами на 12,4 млрд грн. З урахуванням планового дефіциту, рекапіталізації банків НАК Нафтогаз України і "діра" бюджету досягла 81,5 млрд грн. Експерти впевнені, що зрив виконання бюджету за доходами змусить будь-який новий уряд заморозити у 2010 році зростання соціальних виплат.

 

Як пише КоммерсантЪ-Украина, в. о. міністра фінансів Ігор Уманський вчора повідомив, що Мінфін скерував МВФ попередні підсумки виконання держбюджету в 2009 році, але фонд запросив більш детальну інформацію, яку уряд надасть протягом одного-двох тижнів. Втім, для громадськості оперативні дані про виконання доходів бюджету, які минулого року були відомі вже 8 січня, міністерство досі не оприлюднює.

 

Ще наприкінці минулого року експерти прогнозували, що з метою приховування невиконання доходів загального фонду бюджету Кабмін оприлюднить дані не раніше від середини січня - після першого туру президентських виборів. "Річний звіт буде готовим до 9 квітня, а на початку травня ми будемо готові подати ці дані до Верховної ради. Оперативні дані ще рахують", - повідомив керівник прес-служби Держказначейства Любомир Стадник. Але вже вчора до секретаріату комітету Верховної ради з питань бюджету надійшла попередня інформація про виконання бюджету. "Її вже отримав голова комітету Микола Деркач, і через кілька днів її буде надано депутатам", - уточнив співрозмовник в комітеті. Прес-служба Мінфіну запит газети проігнорувала.

 

Загальний фонд держбюджету за доходами не виконано в 2009 році на 12,4 млрд грн, розповіли в Секретаріаті Президента (СП). "Враховано гроші МВФ, отримані в листопаді. Без них розрив був би 31 млрд грн", - сказало джерело видання.

 

З урахуванням коштів на рекапіталізацію банків і НАК Нафтогаз України, а також планового дефіциту в розмірі 9,8 млрд грн бюджетна "діра" склала 81,5 млрд грн, підрахували в СП. У Державній податковій адміністрації і Держмитниці неофіційно підтвердили невиконання планів: податківці недобрали 6% від бюджетного завдання, а митники відмовилися назвати відсоток недоотримання. "Не виконали - і все, давайте поставимо на цьому крапку", - заявив співробітник Держмитниці. У результаті залишок коштів уряду на єдиному казначейському рахунку на 1 січня склав лише 1,1 млрд грн.

 

Експерти впевнені, що прем'єр-міністру Юлії Тимошенко невигідно повідомляти про провал виконання бюджету напередодні другого туру президентських виборів - низька порівняльна база 2009 змусить будь-який уряд переглянути показники, закладені в проект держбюджету на 2010 рік у минулому вересні. Старший економіст центру CASE-Україна Володимир Дубровський не очікує кардинальної корекції, оскільки скорочувати витрати вже майже неможливо. "Велика частина витрат - соціальні виплати, тому врятувати бюджет змогло б їх скорочення, як це зробили в Латвії. Але для нас це непопулярний захід, тому не відкидається затягування виплат", - говорить він. Президент Віктор Ющенко 15 січня звинуватив уряд у зриві графіка пенсійних виплат. За даними Міністерства праці та соціальної політики, до вечора 20 січня пенсій виплачено 84,4%, або 12,37 млрд грн.

 

Кореспондент

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ