Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Уряд заплутався у ціні на газ та ховає його реальну собівартість, – «Наш край»

"Влада бреше українцям щодо ціни на газ: міністерство енергетики заявляє про можливість зниження ціни, міністерство економіки прогнозує зростання на 18%, а НБУ – на 25%. Уряд продовжує приховувати справжню собівартість українського газу та його реальну вартість для населення", - партія "Наш край".

Міністерство енергетики та вугільної промисловості впевнене, що на сьогодні немає підстав підвищувати ціну на газ для населення, її можна навіть знизити. За його даними, якщо прорахувати всі складові ціни газу для населення, то її можна навіть знизити на 5-6%. За прорахунками «Нашого краю», ціну можна знизити у 2,5 раза.

У той же час міністерство економічної політики і торгівлі дає прогноз зростання ціни на газ для населення в розмірі 18% у поточному році. На 2019 рік міністерство прогнозує подорожчання ще на 5-8%, а на 2020 рік – на 14%. Нацбанк прогнозує підвищення ціни на газ на 25% до кінця року.

Такі протилежні заяви свідчать про те, що уряд вкотре намагається приховати реальну собівартість українського газу та його вартість для громадян. 

Нагадуємо, потреби населення та ЖКГ у 2017 році становили 17 млрд кубічних метрів газу. Сумарний видобуток українського газу у 2017 році становив 20,5 млрд кубів. Собівартість видобутку ПАТ «Укргазвидобування» становила у 2017 році 1033 грн за тисячу кубів. 

При цьому населенню газ продають за формулою «Дюссельдорф+» – за 6 957 грн за тис. м3 – майже у сім разів дорожче. 

"Ми закликаємо уряд припинити шантажувати українців постійною загрозою підняття ціни на газ, визначити реальну собівартість українського газу та сформувати ціну для населення. Уряд повинен відкрити данні щодо ціноутворення та розробити чесну ціну на газ для українців", - переконаний голова Львівської обласної організації політичної партії "Наш край" Мирослав Хом'як.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...