У системі Державної кримінально-виконавчої служби України нараховується 138 підприємств, з яких 108 - діючих, 27 - на окупованій території, 3 підприємства знаходяться в стадії ліквідації. Про це Гал-інфо повідомив заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов.
Підприємства виготовляють широкий спектр продукції сільгоспмашинобудування (зернокидачі ЗМ-60А, борони, катки, транспортери, запчастини до сільгосптехніки, різноманітний сільгоспінвентар), чавунне та сталеве литво, ковані вироби, автопричепи, стовпи вуличного освітлення, резервуари, вогнегасники, широкий спектр архітектурно-будівельних виробів (бруківка, борт, пам’ятники, плитка тротуарна та фасадна, фундаментні блоки, огорожі тощо), різноманітні швейні вироби (робочий одяг, одяг для військовослужбовців, постільна білизна), м’які та корпусні меблі, меблеву фурнітуру, низьковольтні та високовольтні вимикачі, тощо.
За 5 місяців 2017 року на оплачуваних роботах було задіяно 9700 засуджених, що складає 39,6% від загальної кількості працездатних. На сьогодні з засудженими укладено 2421 договір.
Середньомісячна зарплата засуджених за підсумками 5 місяців 2017 склала 1350грн. Рівень заробітної плати засуджених виріс в порівнянні з минулим роком в два рази.
Середньомісячні обсяги виробництв складають близько 40 млн грн. Переважна більшість засуджених мають кваліфікаційні розряди не вище другого. Кожен четвертий засуджений має психічні захворювання і відхилення. Все це призводить до того, що продуктивність праці засуджених майже в 4 рази менша, ніж в середньому в промисловості України.
Через недофінансування Служби загальна сума заборгованості підприємств що стосується податків, зборів та обов'язкових платежів станом на 01.06.2017 склала близько 80 мільйонів гривень, а загальна кредиторська заборгованість - 266 мільйонів гривень.