Слухай онлайн
Політика

В Австрії обирають новий парламент

У Австрії о шостій ранку за місцевим часом у неділю, 15 жовтня, відкрилися виборчі дільниці для голосування на парламентських виборах, - DW.

6,4 мільйона громадян країни з правом голосу обирають між 16 партіями. Процес голосування триватиме до 17 години за місцевим часом (18:00 за київським), дані екзит-полів очікуються одразу після закриття дільниць, офіційні результати - не раніше четверга, 19 жовтня.

Фаворитом вважається консервативна Австрійська народна партія (АНП) на чолі з кандидатом на посаду канцлера, чинним міністром закордонних справ Себастіаном Курцем (Sebastian Kurz). Опитування прогнозують теперішньому главі уряду та лідерові Соціал-демократичної партії Австрії (СДПА) Крістіанові Керну (Christian Kern) друге місце. У парламент, згідно з соцопитуваннями, також має потрапити правопопулістська Австрійська партія свободи (АПС), подолати чотиривідсотковий бар'єр можуть і Зелені, а також ліберальна партія NEOS - "Нова Австрія і ліберальний форум".

Дострокові вибори до парламенту Австрії відбуваються за рік до запланованого терміну, оскільки влітку цього року коаліція соціал-демократів і консерваторів (СДПА та АНП) розвалилася. 

DW

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ