Слухай онлайн
Політика

Великобританія запустила процедуру виходу з ЄС

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей підписала лист з повідомленням владі Євросоюзу про формальний запуск процедури виходу з Євросоюзу. Повідомлення буде вручено голові Євроради Дональду Туску особисто постійним представником Сполученого Королівства Тімом Барроу в середу, 29 березня, близько 11:30 за лондонським часом.

В цей же час Мей повинна буде повідомити британський парламент про повідомлення Брюсселя.

Прем'єр-міністру доведеться врегулювати умови розлучення до його вступу в силу в кінці березня 2019 року.

"Коли я буду сидіти за столом переговорів в найближчі місяці, я буду представляти кожну людини у всьому Сполученому Королівстві - молодого і старого, багатого і бідного, жителя міста і села. Тепер, коли було прийнято рішення покинути ЄС, настав час зібратися разом", - повідомляється у промові прем'єра.

Для ЄС, який вже одужав від послідовних криз, боргів і біженців, втрата Британії є найбільшим ударом для 60-річних зусиль по зміцненню єдності Європи після двох руйнівних світових воєн.

Нагадаємо, що британський парламент ухвалив остаточний варіант законопроекту, що дає право уряду розпочати переговори про вихід країни з Євросоюзу. Тим часом, видання Bloomberg писало, що Європа постарається зробити Brexit максимально невигідним для Британії. Видання зазначає, що Німеччина заявила про відсутність поступок Британії в переговорах, тоді як Данія попередила, що новий торговий договір з Британією може з'явитися протягом 15 років.

Дзеркало тижня

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...