Слухай онлайн
Економіка

Вкрадений в України завод запрацював в Росії

Луганський електромашинобудівний завод вивезли з тимчасово непідконтрольної території Луганської області у російський Кам'янськ-Шахтинський й обладнали на місці покинутого місцевого заводу Про це повідомляє «Российская газета».

За інформацією видання, переїзд заводу тривав кілька місяців. Перші два місяці працівники самі демонтували та розбирали сучасні німецькі верстати й вантажили їх на «КамАЗи». Шестеро людей котили на роликах до машини частини верстатів. Щоб перевезти один верстат вагою до двадцяти тонн кожен, потрібно три вантажівки, а всього різних верстатів не менше двох десятків, йдеться у матеріалі.

30 працівників брали участь у вивезенні українського заводу та збирали його вже у Кам’янськ-Шахтинському. Серед них як робочі, так і керівний склад. 

Чинний директор заводу Володимир Чучин раніше був заступником керівника Луганського машинобудівного, а тепер прийняв російське громадянство. Він розповів виданню, що колись сучасне обладнання заводу збирали німецькі спеціалісти, але цього разу німці відмовились брати участь в незаконному акті. 

«Фахівців цього профілю дуже і дуже небагато, а для роботи саме на зубошліфувальних і зубофрезерних верстатах з Числовим програмним керуванням взагалі були тільки у нас. Їх же спеціально тренували розробники цього обладнання. Тому, звичайно, штучних майстрів ми покликали з собою, — розповів Володимир Чучин.

Окрім унікального обладнання з Луганська, вивезли навіть мийки, печі, й масляний бак.

Володимир Чучин також повідомив, що в завод інвестує українська фірма. 

«Для розширення виробництва. Так, готові вкладати в російське виробництво. А що тут дивного? Адже було прийнято рішення про розширення виробництва й обрано майданчик в Росії. І губернатор Ростовської області Василь Голубєв на міжнародному інвестфорумі «Сочі-2014» підписав угоду про реалізацію інвестпроекту з генеральним директором Луганського електромашинобудівного заводу В’ячеславом Краюшкіним. Тобто всі домовленості, які були до війни, збереглися. І зв’язки залишилися, в тому числі й людські. І інвестиції в Ростовську області пішли з України. Війна війною, а економіка за розкладом», — вважає колишній заступник Луганського машинобудівного заводу.

Це вже не перший завод, який Росія вивезла з непідконтрольної Україні частини Донбасу. Зокрема, у 2014 році ще один машинобудівний завод Луганської області вивезли до Чувашії.

Громадське радіо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ