Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

ВРУ закликає світ не визнавати "незалежність" самопроголошених "Л/ДНР"

Верховна Рада звернулася до ООН, Єврокомісії, Європарламенту, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, ПА НАТО, урядів і парламентів держав світу щодо невизнання незалежності самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Як повідомляє Укрінформ, за відповідну постанову проголосував 331 народний депутат.

Згідно з текстом документа, ВР рішуче засуджує будь-які спроби Росії визнати незалежність самопроголошених "Луганської народної республіки" та "Донецької народної республіки". Так, український парламент закликає міжнародну спільноту не визнавати можливі рішення РФ, які стосуватимуться незалежності цих утворень.

Окрім цього, Верховна Рада закликає міжнародні організації підтвердити територіальну цільність держави та її недоторканність в межах міжнародно визнаних кордонів, рішуче засудити будь-які дії Росії, спрямовані на погіршення безпекової ситуації у світі в цілому, та в Україні зокрема.

Водночас український парламент звертається з проханням розглянути питання правових підстав перебування Російської Федерації у складі постійних членів Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй та провести термінове засідання Ради безпеки ООН щодо ескалації конфлікту на державних кордонах України. Своєю чергою, у документі міститься заклик до невідкладного застосування додаткових санкційних механізмів щодо Росії задля упередження подальшої ескалації конфлікту.

Раніше Верховна Рада ухвалила звернення до Організації Об'єднаних Націй, Європейського парламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї НАТО, Парламентської асамблеї ОЧЕС, урядів та парламентів іноземних держав у зв'язку з ескалацією Російською Федерацією безпекової ситуації навколо України.

Також Київ попередив партнерів про свою позицію щодо того, що у разі визнання Держдумою РФ так званих ЛНР/ДНР Росія вийде з Мінських домовленостей з усіма супутніми наслідками. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу.

«Щодо можливого визнання російською Думою так званих ЛДНР. Хочу ще раз нагадати незмінну позицію України: у разі ухвалення рішення про визнання Росія де-факто і де-юре вийде з Мінських домовленостей з усіма супутніми наслідками. Ми вже попередили про цю позицію наших партнерів», - сказав він.

Напередодні у ЗМІ поширювалася інформація, що Рада Державної думи РФ планує підготувати для пленарного засідання, яке відбудеться у вівторок, 15 лютого, два проєкти постанов про звернення до президента Росії Володимира Путіна з проханням визнати незалежність самопроголошених "Л/ДНР".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ