Видавництво "Віхола" не продовжуватиме співпрацю зі Спартаком Субботою, не додруковуватиме його книги та не видаватиме нові.
Про це 13 квітня повідомили на сторінці видавництва у Facebook, пише Суспільне.
"Ми не додруковуватимемо нові тиражі книжки "Припини це", а також не будемо видавати нову книжку автора. Наразі ми працюємо над тим, аби владнати усі технічні та юридичні аспекти припинення нашої співпраці", – йдеться у повідомленні "Віхоли".
Хто такий Спартак Суббота та в чому справа?
Спартак Суббота – співавтор популярного шоу "Подкаст терапія" на Youtube. Разом із колегою актором Євгеном Яновичем у подкасті вони розбирали різноманітні психологічні теми. Позиціонує себе як спеціаліста в галузі когнітивно-поведінкової психотерапії та схема-терапії, психотерапевта та психіатра, кандидата психологічних наук.
Під час повномасштабного вторгнення разом з шоу "Подкаст терапія" їздили туром по Україні та збирали кошти для Збройних Сил України.
11 квітня незалежне українське онлайн-медіа "Свідомі" опублікувало 7-місячне розслідування психолога та гештальт-терапевта Іллі Полудьонного, який проаналізував чисельні інтерв'ю та відкриті джерела про Спартака Субботу й з'ясував, що більшість із того, що Суббота говорить про свою освіту, місця роботи та навички – неправда.
12 квітня актор і співватор "Подкаст терапії" Євген Янович оголосив про закриття проєкту, який вони робили разом зі Спартаком Субботою. Тур Україною також було скасовано, а кошти за квитки буде повернено.
Янович зазначив, що прочитав усю текстову версію розслідування та відкрив для себе нову інформацію. Йому важко зробити висновки, проте він прийняв рішення, яке є остаточним, – закрити подкаст.
"Важливо розуміти. Я щиро переконаний, що 86 випусків подкасту були корисними і я реально не отримував жодного повідомлення, де мені б написали: "Через ваш подкаст моє життя стало гірше". Натомість, протилежних повідомлень були тисячі. Я б дуже хотів, аби люди приділяли увагу собі і розвивались далі. Мені подобалось відчуття, що я робив щось корисне. Принаймні, мені так здавалось", – написав Янович.
Розслідування у відеоформаті можна також переглянути на каналі автора Іллі Полудьонного.