Слухай онлайн
Cуспільство

Виконком затвердив стратегію розвитку медичних об’єднань у Львові

Сьогодні виконавчий комітет ЛМР затвердив стратегію розвитку територіальних медичних об’єднань (ТМО). Йдеться про стратегічні цілі розвитку трьох львівських ТМО за профілем – невідкладної, планової допомоги та акушерства й гінекології.
Фото ЛМР

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Зокрема, затверджено стратегію розвитку для комунальних підприємств:

  • «Львівське територіальне медичне об’єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги»;
  • «Львівське територіальне медичне об’єднання «Клінічна лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги»;
  • «Львівське клінічне територіальне медичне об’єднання акушерства та гінекології».

«Проект рішення погоджено цього тижня на профільній комісії. Це досить великий ґрунтовний документ – понад 200 сторінок, і над ним ми спільно працювали з головними лікарями, депутатами, фахівцями і медичними експертами та консультантами. Це також опрацьовувалось на спільній стратегічній сесії, і нашим наступним кроком буд розгляд стратегії на сесії з чіткими показниками. Це, фактично, завершення цього методу впровадження, і робота вже відбуватиметься в цьому векторі. Це дуже важливий стратегічний документ, і сьогоднішнє рішення є історичним», - зазначив під час розгляду питання Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

«Мені приємно, що коли ми робили перші кроки, то мали великі дискусії, і сьогодні ця медична стратегія об’єднала депутатський корпус, виконавчий комітет, головних лікарів, всі середовища, тому що розуміємо, що це питання нашого життя. А здоров’ям ризикувати не можна», - додав мер Львова Андрій Садовий.

Як розповіла керівниця міського управління охорони здоров’я Леся Кобецька, упродовж року робоча група напрацьовувала аналітику, тож ця стратегія розроблена до 2024 року. Фахівці виокремили основні показники, які треба покращити – йдеться про смертність, народжуваність, онкологічні недуги, недуги серцево-судинної системи, органів дихання і травлення, а також особливу увагу приділено профілактиці захворювань, зокрема вакцинації. Водночас, основні напрямки, які напрацювали експерти для медичних закладів, це покращення управлінської та фінансової моделей, а також впровадження системи якості надання медичних послуг.

Нагадаємо, влітку сесія затвердила концепцію розвитку галузі охорони здоров’я  на території Львівської міської територіальної громади. Йшлося про перші кроки реформування вторинної допомоги, зокрема утворення трьох медичних об’єднань за профілем допомоги. Адже це допоможе лікарням підсилити роботу один одного і ефективно розвиватись, лікарі зможуть отримувати вищі заробітні плати, а мешканці – якіснішу допомогу. Пізніше сесія також затвердила Типовий статут комунального некомерційного підприємства (територіальних медичних об’єднань закладів охорони здоров’я) та положення про відокремлений підрозділ комунального некомерційного підприємства (територіальних медичних об’єднань закладів охорони здоров’я). А вже у вересні у мерії презентували дослідження територіальних медичних об’єднань: експерти компанії Be—it Health & Social Impact аналізували, як організована система медичної допомоги у лікарнях, та визначили, як покращити якість роботи ТМО.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ