Результати спільного дослідження Центру протидії дезінформації та OSINT-агенції Molfar
Російська федерація просуває свої пропагандистські наративи через країни Африки.
Про це свідчать результати спільного дослідження Центру протидії дезінформації та OSINT-агенції Molfar, повідомляє ЦПД в телеграмі.
У серпні 2023 року нігерійське видання Punch опублікувало статтю: «На узбережжі Єгипту знайшли розкішну віллу родини Президента України Володимира Зеленського».
Видання посилалося на відеоролик з «розслідуванням єгипетського журналіста Мохаммеда Аль-Алаві», який стверджував, що вілла в місті Ель-Гуна належить тещі Президента України Ользі Кияшко. Punch також навів думку «політолога» Абдулрахмана Алаббасі, що віллу придбали за гроші гуманітарної допомоги Україні.
Автором статті є такий собі Артур Нконо, але особу цього журналіста встановити неможливо. Як і особу «розслідувача Мохаммада Аль-Алаві». Його акаунт на YouTube створений того ж дня, коли було опубліковано відео «розслідування». І це єдина публікація на цьому акаунті. Також відсутня будь-яка інформація про «політолога Абдулрахмана Алаббасі».
Стаття містить всі ознаки фейку і в лютому 2024 року була видалена. Але новини з посиланням на Punch активно поширювалися в медіа рф, зокрема вийшов сюжет на федеральному «Першому каналі».
Російська пропаганда використала нігерійське видання Punch як майданчик для публікації фейку від імені вигаданих журналістів та експертів для подальшого поширення дезінформації.