Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Як уникнути втягнення неповнолітнього до злочинної діяльності: пояснення правоохоронців

Неповнолітніх залучають до вчинення шахрайств, розповсюдження наркотичних засобів та інших злочинів

Фото: Depositphotos

На Житомирщині прокурори протидіють втягненню неповнолітніх у протиправну діяльність.

Про це у телеграмі повідомляє Офіс генпрокурора.

На Житомирщині ювенальні прокурори ознайомлюють школярів із ризиками у кіберпросторі та дотриманням базових правил цифрової безпеки. Із розвитком інформаційних технологій Інтернет став небезпечним майданчиком для втягнення підлітків у злочинну діяльність.

Неповнолітніх залучають до вчинення шахрайств, розповсюдження наркотичних засобів та інших злочинів.

У соцмережах діти стають потерпілими від сексуального насильства, оскільки неможливо розпізнати, хто твій співрозмовник, який його вік чи стать.

Так само сьогодні, в умовах збройної агресії рф в Україну, ворог активно використовує інтернет-месенджери. В ігровій формі чи за фінансову винагороду залучає дітей до протиправної діяльності. Це, зокрема, фотофіксація розташування Збройних Сил України чи інших військових об’єктів.

Для попередження негативних проявів у підлітковому середовищі ювенальні прокурори разом з працівниками Служби безпеки України, Управлінням превентивної діяльності ГУ Нацполіції та кіберполіцією відвідали майже 100 навчальних закладів. Залучили 4000 учнів і студентів.

Неповнолітнім роз’яснили правила безпечної поведінки в мережі Інтернет. Як розпізнати та уникнути споживання небезпечного контенту, передбачену законом кримінальну відповідальність за протиправну поведінку. Також надали контакти правоохоронних органів.

Підлітків закликали долучитися до проєкту «Кібер Брама» та зробити свій цифровий світ безпечнішим:

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ