Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Які хвороби лікує кардіолог

Кардіолог – лікар, який спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань серця й судинної системи.

Кардіолог – лікар, який спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань серця й судинної системи. Консультація кардіолога в Медичному центрі здоров’я дійсно є однією з найпопулярніших послуг, адже серцеві хвороби молодшають. З якими проблемами та для лікування яких хвороб можна звернутися до цього лікаря?

 1. Ішемічна хвороба серця – захворювання, що виникає через недостатнє кровопостачання серцевого м'яза та звуження коронарних артерій. Симптоми, які про неї свідчать – біль у грудях, задишка, втома.
 2. Артеріальна гіпертензія – хронічно підвищений артеріальний тиск, що може призвести до серцевих нападів, інсультів та інших ускладнень. Симптоми – головний біль, запаморочення, носова кровотеча.
 3. Серцева недостатність – стан, коли серце не може ефективно перекачувати кров. Симптоми – задишка, набряки ніг, втома.
 4. Аритмія – порушення ритму серця. Він може бути занадто швидким (тахікардія), надто повільним (брадикардія) або нерегулярним (фібриляція передсердь). Симптоми – серцебиття, запаморочення, втрата свідомості.
 5. Кардіоміопатії – група захворювань, що характеризуються структурними та функціональними порушеннями серцевого м'яза. Відомо кілька типів – дилатаційна, гіпертрофічна, рестриктивна. Симптоми – задишка, набряки, аритмії.
 6. Вроджені вади серця – аномалії структури серця, які присутні з народження. Симптоматика різниться.
 7. Стеноз (звуження) і недостатність клапанів серця (нездатність клапана повністю закриватися).
 8. Перикардит (запалення серцевої оболонки), що характеризується гострим болем у грудях, який посилюється при глибокому диханні або кашлі.
 9. Міокардит – запалення серцевого м'яза, яке може бути викликане інфекціями, аутоімунними захворюваннями або токсинами.
 10. Атеросклероз – затвердіння й звуження артерій через накопичення бляшок.

Як кардіолог виявляє хворобу

Для діагностики лікар застосовує різноманітні методи. Він починає зі збору інформації про симптоми пацієнта. Останній може скаржитися на біль у грудях, задишку, втому, часте серцебиття тощо. Важливими є також відомості про сімейну історію хвороб серця, спосіб життя (куріння, алкоголь, дієта) та наявність супутніх захворювань.

Після опитування кардіолог проводить фізичний огляд пацієнта, що включає вимірювання артеріального тиску, пульсу, прослуховування серця й легень стетоскопом для виявлення шумів, нерівностей ритму та інших аномалій. Лікар направляє на дослідження рівня холестерину, тригліцеридів, глюкози, електролітів та маркерів запалення (наприклад, С-реактивного білка). Також можуть перевірятися рівні специфічних білків, таких як тропоніни, які здатні вказувати на ушкодження серцевого м'яза.

Інші діагностичні методи, що використовуються кардіологами:

 • електрокардіограма – для реєстрації електричної активності серця;
 • ехокардіографія – УЗД серця для оцінки структури та функції;
 • стрес-тест – для оцінки роботи серця під фізичним навантаженням;
 • холтерівське моніторування – цілодобове моніторування ЕКГ;
 • ангіографія – застосовується для візуалізації коронарних артерій.

Кардіолог використовує комплексний підхід для діагностики захворювань серця та судин. Він аналізує результати клінічних обстежень, лабораторних досліджень та інструментальної діагностики. Це дозволяє точно визначити діагноз і призначити відповідне лікування. Для виявлення хвороб серця важливо своєчасно звернутися до кардіолога, особливо за наявності симптомів або факторів ризику. Не нехтуйте власним здоров’ям!

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ