Слухай онлайн
Політика

Європарламент погрожує накласти вето на переговори з Brexit

Європейський парламент може накласти вето на переговори щодо виходу Великобританії зі складу Євросоюзу. Це може статися у випадку, якщо Лондон не погодитися на умови Брюсселя щодо прав громадян ЄС, які проживають у Великобританії, повідомляє агентство dpa з посиланням на поширену заяву Європарламенту, пише DW.

У заяві йдеться, що європарламентарі не можуть погодитися з пропозицією Лондона, зробленому в кінці червня. Тоді прем'єр-міністр країни Тереза Мей заявила, що Лондон надасть можливість 3,2 млн громадян країн ЄС, які живуть в Сполученому королівстві, подати заяву про надання права проживання там після того, як Великобританія відмовиться від членства в Євросоюзі.

"Європарламентарі вважають це порушенням принципу, згідно з яким після завершення процесу Brexit всім європейцям у Великобританії повинні бути надані ті ж права, що і 1,2 млн жителів Великобританії, які залишаються в країнах ЄС. Замість цього, вважають в Брюсселі, Лондон намагається надати європейцям "статус другого класу", - сказано в повідомленні.

Тема подальших прав громадян ЄС у Великобританії буде обговорюватися на переговорах по Brexit, запланованих на понеділок, 17 липня у Брюсселі.

Перший раунд переговорів стартував ще 19 червня.

Референум з питань виходу з Євросоюзу пройшов у Великобританії 23 червня 2016 року. Як писало DT.UA, торішній референдум про членство Великої Британії в ЄС  претендує на роль одного з головних загальноєвропейських подій останнього часу.

Дзеркало тижня 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ