Слухай онлайн
Політика

Ющенко знайшов винних у радикалізації Майдану

Екс-президент Віктор Ющенко вважає, що протистояння на вулиці Грушевського могло не бути, якби правоохоронні органи не заблокували рух по вулиці для мирних мітингувальників та автомобілів «Автомайдану». Про це повідомляє прес-служба «Нашої України».

На його переконання, активісти мали право вільно пересуватися, в тому числі і у бік урядового кварталу, а функція міліції мала би полягати безпосередньо у захисті адміністративних будинків від захоплення.

«Створення барикад правоохоронцями, встановлення автобусів і щитів стало неадекватною відповіддю і радикалізувало настрої людей, які збиралися продемонструвати свою незгоду з ухваленими у парламенті законами антидемократичного спрямування. Мирний характер Майдану порушили непрофесійні дії міліції. Застосування водометів та гранат взагалі має стати предметом розслідування як грубе порушення українського та міжнародного законодавства», - вважає Ющенко.

Він вказав на те, що брак політичного лідерства та відсутність чіткого реалістичного плану дій стало не лише основною проблемою для збереження авторитету опозиції, але і радикалізувало учасників Майдану.

«Люди так і не почули конкретних пропозицій виходу з ситуації. На тлі повного ігнорування владою будь-яких вимог Майдану та фактично проголошення його поза законом як через судові заборони, так і через ухвалення пакету нових законів, Майдан вдався до останнього засобу – відкритого радикального опору. В авангард вийшли найбільш радикальні групи», - наголосив  Ющенко.

Він закликав до негайного початку діалогу між владою та опозицією, а також припинення насильства проти мирних громадян.

«Політичні переговори мають стати способом виходу із ситуації як тактично – для сьогоднішнього дня, так і з точки зору стратегічних вимог українських громадян. Перемога вулиці, перевага сили у протистояннях можуть стати першим епізодом громадянської війни. В жодному разі такий сценарій не має бути реалізований», - вважає  Ющенко.

Тиждень

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ