Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

​Заява Світового Конґресу Українців до 83-ї річниці Голодомору 1932-33 рр.

Світовий Конґрес Українців поширив заяву до 83-ї річниці Голодомору 1932-33 рр.

Зокрема, у заяві сказано: " У суботу, 26 листопада 2016 р., міжнародна спільнота буде вшановувати пам’ять невинних жертв Голодомору, геноциду українського народу 1932-33 рр.

Щоб змусити український народ замовкнути та придушити його прагнення до свободи, тоталітарний режим Йосипа Сталіна, побоюючись сили рішучого народу, прирік мільйони українців на голодну смерть. “Найголовніше тепер Україна… Якщо ми тепер не візьмемось за виправлення ситуації в Україні, Україну можемо втратити…,” – писав Сталін.

Попри довголітні намагання комуністичної влади, а також нинішні спроби окремих сил дезінформувати та вбити в людській пам’яті жахливі спогади про Голодомор, - сьогодні правда про Голодомор відома і мусить продовжувати поширюватись. Знання правди про Голодомор сприятиме кращому розумінню українського народу - його духовної, культурної і етнічної ідентичності та його прагнення до свободи і гідності.

Сьогодні, коли українці об’єднались у боротьбі проти жорстокої і невпинної агресії Російської Федерації, яка продовжує підривати суверенітет України, міжнародне співтовариство проходить випробування на свою здатність захистити принципи демократії, гідність і основні людські права кожної людини та плекати правду.

Світовий Конґрес Українців та двадцятимільйонна українська діаспора, віддаючи шану пам'яті кожної дитини, жінки і чоловіка, які загинули під час цього геноциду, зобов’язується продовжувати свої наполегливі зусилля в піднесенні міжнародної обізнаності про Голодомор, включаючи визнання Голодомору актом геноциду урядами всіх країн та Організацією Об'єднаних Націй.

У суботу, 26 листопада 2016 р., у Міжнародний день пам'яті жертв Голодомору, Світовий Конґрес Українців закликає міжнародну спільноту поширювати правду про геноцид українського народу, приєднавшись до вшанування жертв Голодомор: хвилиною мовчання о 19:32 за місцевим часом; молитвою за жертви Голодомору; запаленням свічок пам'яті у вікнах своїх будинків та участю у пам'ятних заходах та поминальних службах у місцевих громадах.

Нехай наша пам'ять про жертви Голодомору залишається вічною".

Довідка.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ