Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Збільшувати пенсійний вік і створювати робочі місця для пенсіонерів слід одночасно

Паралельно із підвищенням обов'язкового страхового стажу для виходу на пенсію держава має забезпечити людей передпенсійного і пенсійного віку робочими місцями. Відтак уряд має підтримати європейську практику і розробити та й запровадити програми забезпечення роботою українців похилого віку. Без таких програм - багато громадян зможуть претендувати лише на дуже невисоку пенсію, а, з огляду на те, що в країні колосальне безробіття і добрати декілька років стажу стає для більшості справжньою проблемою - рівень бідності пенсіонерів лише зросте. Таку точку зору висловив голова Партії Пенсіонерів України Микола Кукуріка. Про це повідомив Інформаційний відділ Партії Пенсіонерів

"Питання зайнятості людей передпенсійного віку на сьогодні владою не порушується. Влада банально перестрибнула цю норму, що є відомою у ЄС обов'язковою практикою. Як відомо, у Європейському Союзі ще у 2012 році була розроблена так звана "біла книга" щодо подолання кризи у пенсійній системі, яку сьогодні переживають багато держав через старіння нації та демографічну кризу. Відтак, паралельно із підняттям пенсійного віку, або, як у нас - страхового стажу - були запроваджені державні програми щодо забезпечення  зайнятості для людей передпенсійного віку і пенсійного віку. В Україні рівень зайнятості людей передпенсійного віку є одним із найнижчих, а особи пенсійного віку взагалі майже не забезпечені роботою", - повідомив Кукуріка.

На його думку, обов'язком уряду є запровадити такі програми якнайшвидше.

"Ми маємо адаптувати робочі місця для людей пенсійного віку, створити такі робочі місця. Мають бути курси підвиження кваліфікації чи можливість опанувати нові види професій, таким чином, щоб пенсіонери не відчували власну  безпорадність і могли на практиці застосовувати свої знання", - додав голова ППУ.

Кукуріка пояснив, що на сьогодні люди як і передпенсійного віку, так і пенсійного віку потребують дуже великої уваги, однак влада пропустила такий крок і просто запровадила норму про збільшення  страхового стажу.

"Це абсолютно не відповідає європейським цінностям відношення до майбутніх і діючих пенсіонерів.

Без роботи ці люди опиняться у ситуації, коли наявний рівень зубожіння лише посилиться", - резюмував Кукуріка.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ