Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Журналісти висловили обурення через показаний у Франції фільм про Україну

Іноземні журналісти, які працюють в Україні, обурені перекручуванням подій в Україні у фільмі Поля Морейри "Україна – маски революції", який показали у Франції. Відкритий лист за підписом 18 журналістів на адресу директора французького телеканалу Canal+ опублікував сайт Teleobs, повідомляє "Радіо Свобода".

"У понеділок, 1 лютого, ми були шоковані документальним фільмом Поля Морейри "Україна – маски революції", трансльованому Canal+", - зазначають журналісти.

За їхніми словами, у стрічці відсутнє розуміння складного питання російсько-українських відносин, має місце плутанина, підкріплена низкою помилок, неперевірена інформація та маніпуляції монтажу.

Журналісти також вказують на викривлену подачу інформації про праві радикальні рухи в Україні, мовне питання та подвійне трактування анексії Криму.

"Після революції населення Криму переважною більшістю проголосувало на "референдумі за вірність Росії" – лише це стверджує Поль Морейра. У той час, як зникає конкретний контекст, за яких умов було проведене голосування, а саме – системне розгортання російських військових сил на півострові", - зазначають журналісти.

Також представники медіа невдоволені тим, як у фільмі висвітлені бойові дії на Донбасі, зокрема участь українських добровольчих батальйонів.

Крім того, вони заперечують, що події 2 травня 2014 року в Одесі, як стверджує Морейра у фільмі, не були достатньо вивчені, і визнають, що "ця драма не єдина за останні два роки, яка залишається нез’ясованою".

Іноземні журналісти, які працюють кореспондентами у Києві та регіонах України, наголошують, що упродовж останніх двох років вони вивчають перетворення у такій "великій і незрозумілій країні в Європі" і відчули "дискомфорт" та "образу свого покликання" у фільмі Поля Морейри про Україну.

УП

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ