Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові люди знесли паркан забудовника, який зруйнував пам'ятку архітектури. Фото. Відео

У Львові противники будівельних робіт на вулиці Озаркевича, 4 проводили пікет біля стін шпиталю імені Митрополита Андрея Шептицького.

Біля входу до лікарні — закрита велика металева брама біля поваленої частини шпиталю. Після пікету люди вирушили до церкви Святого Юра, де протестували "проти згоди церкви на будівництво". Звідти активісти попрямували до вулиці Шептицького, 10. Тут у подвір’ї забудовником був встановлений металевий паркан, який активісти розхитали і частково повалили. Запевняють, його встановили незаконно.

Більшість пікетувальників (усього близько 50 людей) — мешканці сусідніх будинків. Їх стримували правоохоронці, проте активісти продовжували робити спроби повалити решту паркану. Згодом міліція викликала представників райадміністрації. Вони мають надати документи, що стосуються встановлення паркану.

Нагадаємо, вчора, 10 січня, забудовник зрівняв із землею пам’ятку архітектури. Будинок стояв на вулиці Озаркевича — 100 років тому ще Андрей Шептицький звів тут за власні кошти народну лічницю. Ще вранці без жодних пояснень будівельники почали обгороджувати територію парканом. Люди показують підписи понад 600 львів’ян, які висловилися проти забудови біля митрополичих садів. Забудовники переконують — знесли пам’ятку законно, кажуть, мають весь пакет документів під новобудову.

Телеканал новин 24

Згодом організація "Автономний Опір" поширила таку новину про те, "що о 10 ранку близько півсотні львів’ян пікетувало УГКЦ Св. Юри та незаконну забудову на вул. Озаркевича в знак протесту проти будівництва та знесення «Народної лічниці» Андрея Шептицького.

За цей час група активістів «Автономного Опору» разом з декількома мешканцями знесла частину незаконно встановленого паркану з другої сторони забудови, на вул. Шептицького, 10. Охорона викликала міліцію і на місце прибігло близько 10 міліціонерів. Вони одразу ж почали намагатись грубо затримувати активістів. Літні жінки, котрі вибігли з будинків, почали захищати протестувальників. За декілька хвилин у подвір’я прибігли решта автономів, мешканців будинків, журналістів та громадських активістів, які й відбили хлопців у міліції.

Після цього мешканці почали сваритись з міліцією. «Правоохоронці» склали протокол про незаконне повалення паркану і згодом повідомили, що відкрите кримінальне провадження. На місце прийшла представник Галицької районної адміністрації Львова, але вона не змогла показати документи, які підтверджують, що паркан встановлено законно".

Потім у подвір’ї з’явились «свободівці», а саме, депутат Львівської міськради Любомир Мельничук та депутат Львівської облради Йосиф Ситник.  У них із мешканцями відбулась гостра дискусія. Люди звинуватили "свободівців", що вони проголосували за рішення, яке дозволило будівництво. Партійці намагались пояснити своє голосування, зокрема, говорили, що було відповідне прохання від УГКЦ. 

"Дівчата з прилеглих будинків роздавали протестувальникам теплий чай з печивом, а бабусі пригощали домашньою випічкою. Близько третьої години, повністю зруйнувавши паркан, активісти розійшлись. Незважаючи на активні спроби, жодної людини не затримали. Проте кримінальне провадження відкрите, тому слід очікувати репресій проти мешканців та активістів", - повідомив "Автономний опір".

 


 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ