Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

У Львові відкрили фотовиставку до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми

З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, Кампанія А21 за сприяння Міністерства соціальної політики України проводить інформаційну акцію «Живи вільно». Сьогодні у Львові на площі Ринок відбулось відкриття фотовиставки за участю відомих зірок – Брії Блессінг та Сніжани Єгорової. В подальшому проект помандрує іншими великими містами України, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

ЛМР

«Цей проект ми знімали з моїм другом, фотографом Олегом Богданом, який живе у Лос-Анджелесі. Він на 10 днів прилітав в Україну і ми встигли зняти цей проект. Ідея зародилась спонтанно. Щоб зняти соціальний проект, треба відмовитись від комерційного моменту і віддати цей день конкретно благодійності. Олег радісно погодився на проект. Ідея – зацікавити різне покоління, особливо молоде, до проблеми, яка актуальна в нашій країні – це торгівля людьми. Україна займає третє місце по експорту та імпорту людей. Така страшна статистика, бо це корупційний бізнес, який дуже швидко розвивається. Ця проблема широко не розголошується у суспільстві. Ми давно знайомі з Юлією Саченко, яка є головою Кампанії А21 – це міжнародна організація по боротьбі з торгівлею людьми.

Виникла ідея зацікавити цією соціальною проблемою людей за допомогою зірок, ведучих, публічних осіб. Логотипи, які є на фотографіях, це забрендовані логотипи, які мають міжнародний характер. Вони належать саме А21. Ми вирішили за допомогою публічних людей звернути увагу соціуму до цієї актуальної проблеми. На жаль, люди звертають увагу на те, де участь беруть зірки чи публічні особи. 19 героїв взяло участь – це ведучі, співаки, люди з різних напрямків. Ми спеціально охопили різну аудиторію – старших людей, молодих, покоління різного соціального рівня.

На жаль, люди потрапляють у ці пастки лише тому, що необізнані. Ми зробили відкриття виставки в галереї в Києві. Зараз у нас в планах проїхатись по містах України. Хочемо поїхати в Одесу, хочемо охопити великі міста. Ми своїми силами робимо свою частину і дуже хочеться підтримки від державних структур у цьому питанні», - розповіла Наталія Шумахер, продюсер фотосесії і автор ідеї проекту.

ЛМР

Здійснив фотосесію відомий український фотограф, який мешкає в Лос-Анджелесі, Олег Богдан,  автором ідеї та продюсером зйомки стала Наталія Шумахер. В зйомках взяли участь відомі співаки та журналісти: Олена Шоптенко, Олександр Попов, Анатолій Анатоліч, Анна-Марія, Лавіка, Людмила Барбір, Марія Бурмака, Марія Собко, Олег Собчук, Сергій Гладир, Сніжана Єгорова, Тала Калатай, Тамерлан та Омаргалієва, Валентина Хомайко, Василь Бондарчук, Віталій Кириченко, Влад Олєйник, Яніна Соколова, Влад Ситник.

ЛМР

«Кампанія А21 – це міжнародна громадська організація, яка в Україні присутня 8 років і займається питанням протидії торгівлі людьми. В Україні у нас є кілька напрямків роботи. Це допомога потерпілим від торгівлі людьми, у нас є програма реабілітації для таких людей, звичайно, ми працюємо у напрямку попередження наступних випадків торгівлі людьми. Акція, яку ми назвали «Живи вільно», це таке побажання для усіх громадян України жити вільно, не потрапляти до рабства. Ця акція є однією з ініціатив протидії торгівлі людьми, у попередженні, щоб люди дізнались про цю інформацію, щоб звернули увагу і потім виник інтерес до цієї проблеми, щоб бути захищеними і не потрапити до сучасного рабства. Ми зробили цей проект саме до 30 липня – це Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.

За різними даними від 120 до 160 тис людей постраждало від торгівлі людьми за роки незалежності. Інші джерела подають ще більші цифри. Україна, на жаль, є країною постачальником живого товару і країною транзиту, і країною призначення. Проблема в Україні є надзвичайно гострою. Це пов’язано з тим, що Україна має таке географічне розташування і, звичайно, є економічні причини. Крім того, в Україні є збройний конфлікт і багато людей тим чи іншим способом страждають від нього. Багато людей-переселенців, які шукають кращої долі, можливостей, переїжджають на інші території з мрією краще влаштуватись, шукають роботу, і можуть погодитись на нелегальні працевлаштування, які можуть стати пасткою для них. З існуванням цього збройного конфлікту ми очікуємо зріст кількості потерпілих від торгівлі людьми. В Україні від торгівлі людьми страждають не лише жінки, але і діти, в основному чоловіки. Є багато різних форм експлуатації, форм сучасного рабства – трудова, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, торгівля органами і залучення до збройних дій», - розповіла Юлія Саченко, менеджер з розвитку А21 в Україні.

Координатори проекту: Саченко Юлія, email: [email protected], тел: 063 932 2883, Шумахер Наталія, e-mail: [email protected], тел: 067 551 79 46.

Офіційний хештег: #LiveFree, www.A21.org

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ