Слухай онлайн
Історія

20 жовтня - у Мюнхені поховали Степана Бандеру

20 жовтня 1959 року у Мюнхені відбувся похорон Степана Бандери. У греко-католицькому соборі Івана Хрестителя зібралося вище українське духовенство Західної Німеччини. Службу правив владика Платон. У храмі присутні родині і найближчі соратники Степана Бандери. Обличчя Бандери відкрите, щоб усі бажаючі могли з ним попрощатися.
Одна зі світлин з похорону Степана Бандери в Мюнхені, які оприлюднила Марія Карпа - учасниця об’єднання українок у Бельгії: «Я їх знайшла між сарими знимками бл.п. Мирона Бублевича, коли приготовляла слайд-шоy на святкування 100-ліття Українців в Бельгії, яке відбулося на Франкополі 22-9-2012”. Фото: ukrajinciberlinu.wordpress.com
15 жовтня 1959 року у Мюнхені московський агент КГБ убив Степана Бандеру – керівника Організації Українських націоналістів.
Припускали, що Бандера помер від серцевого нападу. Проте медична експертиза показала – причиною смерті стало отруєння ціанистим калієм. Голову ОУН поховали на цвинтарі Вальдфрідгоф у Мюнхені. За два роки західнонімецькій владі здався агент КДБ Богдан Сташинський. Він зізнався, що був виконавцем замаху на керівників ОУН Лева Ребета і Степана Бандеру. Обох застрелив зі спеціально виготовленого для цього пістолета, що випускав у жертву випари кислоти.

7 замахів на Степана Бандеру здійснено у 1947–1959 роках. Про них розповів керівник розвідки ОУН Степан Мудрик (1919–2004):

1) 1947 року таку підготовку робив агент КҐБ, який був відомий під прізвищем Мороз;

2) 1948 року такий план намагався реалізувати агент Стельмащук;

3) 1950 року вбивство готував агент з Праги;

4) 1952 року з Москви до Німеччини надіслали агентів, які виступали під прізвищами Лєман і Лєгуда;

5) 1953 року до Західної Німеччини надіслали агента, родом з Волині, під прізвищем Стефан Ліпгольц;

6) Весною 1959 року агент КҐБ Вінцік із Відня робив спроби викрасти сина Бандери, який навчався у гімназії;

7) 1959 року у Москві підготували молодого поляка, родом з Волині, який мав прилюдно застрелити Степана Бандеру і заявити, що він помстився за поляків, які, начебто, потерпали на Волині.

УІНП

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...