Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Львівщині відбулися урочисті заходи до 114-ї річниці від дня народження Степана Бандери

Біля пам’ятника Степану Бандері у Львові відбулися урочисті заходи з нагоди 114-ї річниці з дня народження голови проводу ОУН. Про це повідомили в Департаменті комунікацій та внутрішньої політики ЛОДА.

Як зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, Степан Бандера - це людина, яка демонструвала патріотизм, рішучість, послідовність в боротьбі за батьківщину. 

«Якщо завтра на зміну большевизмові прийде інша форма російського імперіялізму, то він так само насамперед звернеться всіма своїми силами проти самостійности України, на її поневолення. Російський народ, як і досі, буде нести той імперіялізм, робитиме все, щоб тримати Україну в поневоленні. – Пророчі слова Степана Бандери. Як заповідав визначний українець, ми боремось – увесь народ стоїть за свободу, добробут української нації»,- наголосив очільник області. 

Участь у заходах взяли перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик, а також заступники Іван Собко та Юрій Бучко.  

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері, долучилися до спільної молитви за Україну, співали українські патріотичні пісні. Захід супроводжувала хорова капела Трембіта. Також школярка зі Львівщини Яринка, яка навчається у творчій студії «Мяв» заспівала пісню для військових-татусів. 

До вшанування долучилися представники депутатського корпусу, обласної, районної та місцевої влади, ветерани УПА, мешканці та гості Львівщини. Окрім того, під час заходу відзначили лауреатів премії імені Героя України Степана Бандери.

Нагадаємо, що у с. Воля Задеревацька Стрийського району розташований музей-садиба родини Бандери. 

Довідково:

Степан Андрійович Бандера (1909 – 1959) - один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху ХХ століття, голова проводу ОУН-Б - одного з підрозділів Організації Українських націоналістів після її розколу.

Разом з Ярославом Стецьком став автором і проголосив  Акт відновлення Української держави від 30 червня 1941 року, за що їх відправили до концтабору.

ОУН-Б, яку очолював Бандера, стала засновницею Української Повстанської Армії. 

Після розпаду СРСР для багатьох українців ім'я Степана Бандери стало символом боротьби за незалежність України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ