Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

30 травня - Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

Всесвітній день боротьби проти бронхіальної астми був заснований за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я і відзначається щорічно 30 травня спільно з Всесвітнім днем хворого на алергію. Про це повідомили у прес-служба Департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА.
knoxville.citymomsblog.com

Мета заходів, що проводяться в цей день - залучення уваги громадськості до проблем астми та алергії. Статистика свідчить, що у світі понад 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Однією з причин алергії є величезне антигенне навантаження на організм через негативний вплив природних і техногенних подразнюючих чинників. Алергічні захворювання найбільш поширені в мегаполісах - тут рівень захворюваності може сягати 60% від усього населення.

Алергія - це гостра нетипова реакція імунної системи на різноманітні речовини. Такими речовинами (алергенами) можуть бути пилок рослин (амброзія, кульбаба, береза​​, тополиний пух та ін.), шерсть тварин, побутова хімія та косметика; харчові продукти (яйця, молоко, злаки, кунжут, горіхи, мед), лікарські препарати, речовини, що виділяються при укусах комах.

Алергічна реакція може проявляється як алергічний риніт, сльозотеча (кон'юнктивіт), бронхіальна астма, шкірні реакції, кропив'янка (свербіж, висип тощо), набряк Квінке, анафілактичний шок.

Бронхіальна астма - хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, яке характеризується зворотньою бронхіальною обструкцією і гіперактивністю бронхів внаслідок підвищеної чутливості до алергенів.

Клінічно бронхіальна астма проявляється нападами ядухи, переважно ввечері та вночі; кашлем; важким диханням з утрудненим видихом, зі свистом, що чути на відстані; відчуттям нестачі повітря та стиснення в грудній клітці.

Бронхіальна астма – проблема світового значення, що перебуває зараз у центрі уваги клініцистів різних спеціальностей. Це одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. За статистикою понад 5% дорослого населення і 10% дитячого страждають на це захворюванням. Астма не може бути вилікувана повністю. Проте належне інформування громадськості, своєчасна діагностика і терапія можуть допомогти контролювати перебіг астми і жити повноцінним життям.

Довідка.

За словами головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я з алергології Анізії Бандрівської, у Львівській області на обліку перебуває 9500 хворих на бронхіальну астму та близько 3000 хворих на полінози.

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст Департаменту з дитячої  алергології Роксолана Головин, на даний час на Львівщині зареєстровано 1800 дітей, хворих на бронхіальну астму, 4300 дітей страждає на алергічний риніт, 7300 – на атопічний риніт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ