Напад невідомих на учасників Фестивалю рівності у Львові 19 березня був частково спричинений заявами міської влади. Про це в інтерв'ю DW заявила керівник представництва міжнародної правозахисної організації Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.
На її думку, агресію проти ЛГБТ-спільноти стимулює безкарність і негативні публічні заяви щодо заходів представників сексуальних меншин з боку влади.
"З боку адміністрації міста говорили про недоцільність проведення фестивалю, були також дуже негативні коментарі від представників церкви. І як наслідок таких заяв ми побачили прояви насильства з боку певних праворадикальних груп", - зазначила Мазур.
За її словами, важливо проаналізувати заяви міської влади, які лунали перед фестивалем, і встановити, чи не були вони такими, що заохочують насильство.
Окрім того варто перевірити ефективність дій правоохоронців, попри те, що вони надавали захист учасникам фестивалю.
За словами Мазур, випадки насильства на грунті гомофобії є типовими для України.
"Коли немає адекватного розслідування і покарання, засудження таких дій з боку представників влади, навпаки є заяви, в яких є негатив щодо ЛГБТ, вони заохочують праворадикалів діяти так, як вони діють", - зауважила правозахисниця.
Як відомо, 19 березня у львівському готелі "Дністер" учасників ЛГБТ-фестивалюзаблокували кількадесят невідомих у спортивному одязі та балаклавах.
У офіційній заяві Фестивалю зазначено, що організатори "глибоко стурбовані невиконанням рішення Львівського окружного адмінсуду".
19 березня Львівський окружний адмінсуд заборонив проведення акцій на пр.Свободи на площі перед Оперним театром у зв’язку з клопотанням поліції та заходами безпеки через подання заявок від різних організацій.
Напередодні керівник ЛГБТ-організації Insight Олена Шевченко повідомила, що її та її друзів відмовилися поселити у готелі "Львів".