15 липня розпочалася робота Пліснеської археологічної експедиції Історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ". Про це в коментарі Гал-інфо розповів заступник директора Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» Андрій Филипчук.
"Основні завдання експедиції полягають у продовженні послідовних фундаментальних досліджень дитинця літописного міста Пліснеська, яке двічі згадувалося у давньоруських хронікахі пд 1188 та 1233 рр. та у шедеврі давньоукраїнської літератури "Слові о полку Ігоревім", - сказав Андрій Филипчук.
Археологи продовжать працювати під програму археологічного скансену на дитинці літописного міста. Відтак будуть розкопувати ділянку площею 50 м.кв. поблизу вже досліджених ділянок.
"Минулого року тут працювали геофізики - вчені з Карпатського відділенні Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України. Вони вказали на неабияку перспективу вивчення цих ділянок давнього Пліснеська. Очікується відкриття забудови давньоруського та слов’янського періодів, а також доісторичних старожитностей, трипільської культури", - зазначив Андрій Филипчук.
Довідка
Пліснеський археологічний комплекс – це сукупність різночасових пам'яток, насамперед середньовічної доби, які зараз знаходяться на території та в околицях села Підгірці на Львівщині.
До його складу входять давньослов'янський культовий центр кінця VІІ–Х ст., слов'янське городище ІХ–Х ст., літописне місто ХІІ–ХІІІ ст., згадане у "Слові о полку Ігоревім", курганний могильник ХІ — поч. ХІІ ст., де поховані варязькі дружинники та Підгорецький ("здавна іменований Пліснеський") монастир.