Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Бабин Яр. Без права на існування

"Бабин Яр. Без права на існування" – спецпроект до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру підготував UΛ:Перший.

Коли німець побачив, що на її одязі немає слідів від пострілів, то підкинув тіло в повітря і відлупцював. Потім однієї ногою наступив на груди, іншою – на руку. Переконавшись, що вона мертва, пішов геть… Так, упавши в яр за мить до пострілу, врятувалася артистка Київського театру ляльок Діна Пронічева. Це – лише одна з історій про "расову гігієну", яку здійснювали окупанти Києва в 1941 році в Бабиному Яру.

"Бабин Яр. Без права на існування" – спецпроект до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру підготував UΛ:Перший. Цикл відеороликів про вирішення Третім Рейхом "єврейського питання", факти розстрілів у Бабиному Яру українців, росіян і циган, а також спогади врятованої Діни Пронічевої, телеканал показуватиме протягом п'яти днів – від 24 вересня.

Саме у вересні 75 років тому німецькі війська зайняли Київ. Містом розклеїли наказ "зібратися усім жидам" на розі вулиці Мельникова і Дегтярівської ранком 29-го. Трьома днями раніше під час наради окупанти визначили, що найбільш прийнятною місциною для масових розстрілів єврейського населення Києва є Бабин Яр. Адже його довжина перевищувала два з половиною кілометри, а глибина сягала від 10 до 50 метрів, тому дозволяла розмістити тисячі трупів. Єврейське населення Києва приходило туди сім'ями…

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ