Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Bellingcat назвав російську доповідь про загибель рейсу МН17 "убогою балаканиною"

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat прокоментувала текст, який з великою часткою ймовірності може лягти в основу офіційної реакції Росії на результати розслідування голландської прокуратури загибелі рейсу МН17, пише "Нова Газета".

Раніше Bellingcat спростували російські звинувачення України у знищенні MH17.

Так, за два тижні до публікації другої частини доповіді Нідерландів (28 вересня) про результати розслідування загибелі малайзійського "Боїнга-777" (MH17) на сході України Росія підготувала свій звіт по "Буку", який збив Boeing. Видання зазначає, що у своїй офіційній позиції РФ буде керуватися доповіддю, підготовленій фахівцями корпорації "Алмаз-Антей".

У своїй відповіді на висновки "Алмаз-Антея" керівник проекту Bellingcat Еліот Хіггінс емоційно відреагував на критику "Алмез-Антея" на свою адресу, назвавши текст корпорації "убогою балаканиною".

"Більшу частину своєї доповіді "Алмаз-Антей" присвятив розмов про заголовки і фотографії, опублікованих у ЗМІ Нідерландів та України. Ми до цього відношення не маємо. Говорячи про фрагменти і типи ракет, ми опираємося лише на доповіді комісії (очолюваної радою вп безпеки Нідерландів — ред.)", - йдеться у відповіді міжнародної організації.

У Bellingcat нагадали, що раніше "Алмаз-Антей" про це заявляв під час першої прес-конференції, вони говорили, що була використана або ракета модифікації 9M38, або 9M38-M1. Їх графік вказував на те, що мова йшла про 9M38(M1). 8 червня "Алмаз-Антей" заявили: "На основі проведеного аналізу зроблено висновок, що якщо малайзійський Boeing-777, що летів рейсом МН17 17.07.2014 над Донецькою областю, був збитий зенітним ракетним комплексом, то це могла бути тільки ракети 9М38М1 комплексу "Бук-М1", пущена з району південніше населеного пункту Зарощенське".

"Повинні помітити, що тут немає ніяких містичних дужок навколо M1. "Алмаз-Антей" заявляє, що ми спотворили їхні дані про місце запуску в доповіді. Закликаємо їх перечитати наш звіт, оскільки ми чітко розповідаємо про помічені ними нестиковки в датах і розрахунках, а також про інше можливе (за версією "Алмаз-Антея" — ред.) місце запуску — селище Зарощенське", - наголосили експерти.

Також, що стосується місця запуску. Якщо дані, надані "Алмаз-Антей", правильні, то дивно, що поки так і немає ніяких прямих доказів, немає очевидців. Журналісти опитали місцевих жителів, і ніхто з них не бачив і не чув запуску. Зовсім інша ситуація у Сніговому: звідти надходили відомості про запуск, та є й інші підтвердження, що пуск був проведений з цього місця", - йдеться у відповіді Bellingcat.

Крім того, експерти наголосили, що на деяких фотографіях зображені навчальні або непридатні до використання ракети, "Алмаз-Антей" дуже до речі для себе проігнорував найголовніше свідчення того, що мова йде про ракету 9M38M1 5301 зенітної бригади, — фотографію, зроблену через місяць після того, як був збитий MH17 в Каменське-Шахтинський. На ній чітко видно позначення — 9M38M1.

"Що стосується "експерименту" "Алмаз-Антея" (мова йде про моделювання ситуації загибелі "Боїнга" — ред.), для нас має значення тільки оцінки комісії з безпеки", - резюмували експерти.

Повідомлялося, що Bellingcat назвав імена ймовірно причетних до трагедії MH17. Автори дослідження стверджують, що "Буком", з якого збили літак, швидше за все, управляли військовослужбовці 2-го батальйону 53-ї зенітно-ракетної бригади армії РФ. Bellingcat зазначає, що до складу стандартного екіпажу "Бука" входять дві людини - оператор установки і водій, а також двоє офіцерів - сержант і лейтенант. При цьому рішення про запуск ракети приймає лейтенант. У свою чергу, міноборони РФ відповіло на звіт Bellingcat і заперечило причетність російських військових до трагедії MH17.

17 липня 2014 року в Донецькій області поруч з селищем Шахтарськ в зоні бойових дій був збитий Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що слідував рейсом MH17 "Амстерлам-Куала-Лумпур". Усі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

13 жовтня відбулася презентація доповіді Ради безпеки Нідерландів, згідно з яким літак рейсу MH17 був збитий ракетою комплексу "Бук" російського виробництва. У той же час, в доповіді не названі відповідальні за запуск цієї ракети.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ