Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Бідними будемо довго - економіст попередив українців

Процес змін в країні йде, але дуже повільно, каже економіст Олександр Пасхавер. Фото: УНІАН Україна житиме у бідності ще декілька десятиліть. Проблема у цінностях більшості суспільства. Про це сказав радник президента, вчений-економіст Олександр Пасхавер в ефірі телеканалу "Прямий".

"Чому довго і бідно?

Довго - тому що існують обмеження, пов'язані з цінностями більшості населення. Самі по собі реформи прискорять зміни цінностей, але в цілому це процес поколінь. Має проходити, принаймні, два покоління. Європейські цінності відрізняються від наших теперішніх. Там довіра є основою для поведінки людей, тут - недовіра. І тільки невелика меншість, яка брала активну участь на Майдані, має цінності схожі на європейські.

Поведінка більшості заснована на недовірі. Це вироблено століттями життя в чужих державах. Перш за все 20 століттям, яке є суцільною травмою для українського народу", - пояснив він.

У Європі довіра є основою для поведінки людей, тут - недовіра

Процес змін йде, але дуже повільно, вважає Пасхавер.

"Коли мені говорять: 25 років, я кажу: ні, 50. Можливо ми досягнемо економічних успіхів, через якийсь час у нас буде середня заробітна плата тисячу євро (що для Європи це дуже бідно).

Будемо довго, кілька десятиліть змінюватися. Інститути побудовані на цінностях. І якщо ваші цінності відрізняються від цінностей інститутів, то тоді все це не дуже добре працює. Коли люди говорять: неподобство, чому реформи не дають результат? Та тому що цінності більшості не відповідають тим цінностям, які закладені в інститути", - сказав економіст.

"Швидше за все увійдемо в клуб країн Південної Європи, де балканські. Потім можемо обійти їх і наближатися до Східної Європи", - спрогнозував Пасхавер.

gazeta.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ