Слухай онлайн
Політика

Борису Беспалому нічого невідомо про угоду між Ющенком та Тимошенко

„Мені нічого не відомо про угоду між Президентом Віктором Ющенко та лідеркою БЮТ Юлією Тимошенко, що буцімто вони домовились про розподіл керівних посад у Верховній Раді наступного скликання і Кабінеті Міністрів”, – про це „Гал-info” повідомив народний депутат, член фракції „Наша Україна” Борис Беспалий.
„Апарати наших фракцій працюють в різних напрямках, однак ці проекти знаходяться в надрах апарату”, – зазначив народний депутат.
            За словами Бориса Беспалого, „таких домовленостей не може існувати, оскільки „Наша Україна” та БЮТ не укладали угоди про спільну опозицію, а тільки підписали заяву про спільну опозиційну діяльність, яка не має правових підстав для таких угод”.
Нагадаємо, що в одному з київських видань опублікована інформація про те, що Президент Віктор Ющенко та лідерка БЮТ Юлія Тимошенко домовилися про розподіл керівних посад у Верховній Раді наступного скликання і Кабінеті Міністрів. Про це йдеться в проекті угоди „Про створення коаліції об'єднаної опозиції у Верховній Раді V скликання” між фракціями „Наша Україна” і БЮТ. Цей документ датований 2 лютого 2007 року і розроблений інформаційно-аналітичною службою „Нашої України”. Вже 5 лютого, коли відбулася зустріч Тимошенко і Ющенка, лідерка БЮТ пообіцяла Президенту підписати цей документ разом з лідером фракції „Наша Україна” В'ячеславом Кириленком в обмін на низку поступок з боку Президента. Однією з них стало підписання Віктором Ющенком закону про імперативний мандат для депутатів місцевих рад.
Угода між „Нашою Україною” та БЮТ, про яку не відомо рядовим представникам цих політичних сил, займає 117 сторінок друкованого тексту. Частину її складають чотири додатки до угоди, в яких сторони оговорюють розподіл керівних посад у Верховній Раді VI скликання і Кабінеті Міністрів, начебто перевибори в парламент уже відбулися і „Наша Україна” разом з БЮТ одержали більшість місць у новому парламенті.
„Суб'єкти коаліції беруть участь у формуванні коаліційного уряду і розподілі посад незалежно від результатів чергових або позачергових виборів на паритетних умовах (50/50)”, – йдеться в угоді.
Виняток, відповідно до додатку №1, складають тільки чотири посади, що на п'ять років закріплюються за визначеною політичною силою.
Таким чином, БЮТ одержує посаду прем'єр-міністра і першого заступника голови Верховної Ради, а „Наша Україна” – посади голови Верховної Ради і першого віце-прем'єра.
Відповідно до документу, такий розподіл посад виключає можливість приєднання до майбутньої коаліції „Нашої України” і БЮТ будь-якої іншої політичної сили.
За інформацією видання, із проектом договору знайомі лідери всіх партій, що входять у блок „Наша Україна”. Проти такого розподілу портфелів у фракції „Нашої України” виступили тільки двоє – Анатолій Кінах і Анатолій Матвієнко, які назвали укладання додатків до угоди, „м'яко кажучи, передчасними”.
Проте, як випливає з додатку №2, учасники майбутньої коаліції припускають відновити в уряді посаду віце-прем'єра з питань регіональної політики і кадрів, що у кабінеті Тимошенко посідав Роман Безсмертний.  
У той же час посади міністрів оборони й закордонних справ, голови СБУ і Генпрокурора, а також губернаторів у переліку посад, що підлягають розподілу між учасниками коаліції, не значаться.
Нагадаємо, що про можливість проведення дострокових виборів останнім часом говорили як представники „Нашої України”, так і БЮТ. При цьому ніхто з них офіційно не може пояснити, що може стати юридичною підставою для розпуску нинішнього скликання Верховної Ради.
Станом на сьогодні у Конституційному Суді знаходиться подання, при задоволенні якого в Президента може з'явитися законна підстава для розпуску парламенту.
У середині січня високопоставлене джерело в Конституційному Суді повідомило, що судді вже мінімум місяць вивчають подання, підписане 89 депутатами БЮТ, у якому вони вимагають визнати нинішній Кабмін нелегітимним.
Нагадаємо, що напередодні створення першого „помаранчевого” уряду Юлія Тимошенко заявила про існування домовленостей з Віктором Ющенком, згідно з якими вона повинна була зайняти посаду прем'єр-міністра.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ