Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Бродський пояснив, хто гальмує заборону реклами ліків в Україні

Законопроект про заборону реклами ліків в Україні, підготовлений п'ять років тому, перше читання пройшов, але до другого так і не дійшов, не витримавши тиску власників телеканалів, та імпортерів лікарських препаратів.

Заявив DT.UA Михайло Бродський, який очолюючи Держкомітет з питань регуляторної політики і підприємництва, брав активну участь у законодавчих процесах.

"Профільний комітет парламенту тоді запропонував варіант повної заборони реклами ліків. Але почався такий тиск з усіх боків, що довелося шукати компроміс", — розповідає Бродський.

"Вирішили заборонити рекламу тільки рецептурних препаратів, але й це не врятувало законопроект. З одного боку діяли власники телеканалів, а з іншого — імпортери лікарських препаратів. Тиск на авторів законопроекту чинили такий, що встояти було неможливо", - наголосив він.

Як ідеться у статті Ольги Скрипник для DT.UA, Комітет з питань охорони здоров'я Верховної Ради більшістю голосів підтримав законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами лікарських засобів" (№3246). Його автор народний депутат М.Поляков акцентує увагу на тому, що з кожним роком реклама ліків дедалі більше захоплює інформаційний простір та ефірний час, спонукаючи людей до самолікування. Перенасичення ринку рекламною продукцією, недобросовісна характеристика різних препаратів, які "вмить виліковують" навіть хронічні хвороби без необхідності звертатися до лікарів, — усе це завдає шкоди здоров'ю людей, а в підсумку призводить до погіршення здоров'я нації.

"Законопроект підготували. Як проголосують депутати? Цього сьогодні ніхто не може сказати. Який сенс виконувати угоду, коли коаліції немає? Тим більше псувати стосунки з телеканалами й фармацевтичними компаніями, знаючи, що вибори не за горами", - пише Скрипник.

Нагадаємо, за даними компанії Proxima Research, обсяг інвестицій у рекламу лікарських засобів на телебаченні в 2015 році збільшився на 4,5% порівняно з 2014-м, і становить майже 7,2 млрд грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ