Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Симптоми розвитку синуситу: як вчасно розпізнати та лікувати захворювання?

Синусит – це запалення оболонки пазух носа, яке можуть спричиняти бактерії, віруси або алергени. Захворювання проявляється у гострій або хронічній формі, і своєчасне виявлення симптомів є ключовим для ефективного лікування. Розуміння ознак та симптомів дозволяє не тільки запобігти розвитку ускладнень, але й значно поліпшити якість життя пацієнтів.

Ознаки та симптоми

Основні ознаки та симптоми, які можуть свідчити про розвиток синуситу:

 • Закладеність носа та утруднене носове дихання – один з перших та найпоширеніших симптомів, що виникає через набряк і запалення слизової оболонки носа та пазух.
 • Біль та тиск в області обличчя (тиск у ділянці щік, навколо очей або в лобовій частині). Він може посилюватися при нахилах голови вперед або при стисканні обличчя.
 • Підвищення температури тіла, що є ознакою запального процесу в організмі.
 • Виділення з носа, зміна його кольору та консистенції – зелений, жовтий або навіть кров'янистий – може бути ознакою інфекційного синуситу.
 • Головний біль, особливо в області лоба та щік, що можуть вказувати на запалення в пазухах.
 • Іноді запалення пазух може викликати відчуття болю у верхніх зубах, оскільки вони розташовані дуже близько до коренів зубів.
 • Загальне нездужання та підвищена втомлюваність можуть бути пов'язані з інфекцією та запаленням в організмі.
 • Кашель, особливо у нічний час, може виникати через стікання секрету по задній стінці глотки, спричиняючи подразнення та рефлекторний кашель.
 • Погіршення загального самопочуття, зниження апетиту, роздратованість, труднощі зі сном можуть бути додатковими ознаками, що вимагають уваги.

Лікування синуситу

Лікування синуситу має бути комплексним і залежати від форми захворювання. В домашніх умовах можливе використання парових інгаляцій, промивання носа сольовими розчинами та застосування вологого тепла для зменшення болю та закладеності.

Ефективний метод лікування – це прийом антибактеріальних, протизапальних та деконгестантних засобів. Важливо пам'ятати, що антибіотики призначаються лише за рекомендацією лікаря та у випадку бактеріальної інфекції.

Для лікування хронічного захворювання можуть знадобитися додаткові медичні процедури, такі як курси фізіотерапії або, у важких випадках, хірургічне втручання для відновлення нормального дренажу пазух.

Один із ефективних методів – лікувати синусит з Синупрет®, що має виражену протизапальну, секретолітичну та імуномодулюючу дію, сприяє відновленню нормального дренажу пазух та підвищує опірність організму до інфекцій.

Існує декілька форм препарату, які підходять дітям та дорослим:

 • Синупрет® екстракт – найбільш концентрована форма, для дітей від 12 років та дорослих. Рекомендований з першого дня застуди;
 • Синупрет® форте – показаний для лікування хронічних форм синуситу в дітей від 12 років та дорослих;
 • Синупрет® сироп - оптимальний вибір для лікування синуситу в малюків від 2 років;
 • Синупрет® таблетки – практичне та зручне рішення для лікування респіраторних захворювань та нежитю у школярів та дорослих;
 • Синупрет® краплі – для всіх, хто надає перевагу рідким формам лікарських засобів.

Своєчасне розпізнавання та адекватне лікування синуситу дозволяє уникнути багатьох ускладнень та поліпшити якість життя пацієнтів. Звернення до лікаря при перших ознаках захворювання є вирішальним кроком до одужання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ