Слухай онлайн
Культура

Будуть гроші, буде свято: століття театру ім. М. Заньковецької

Про плани щодо святкування століття львівського театру імені Марії Заньковецької розповів художній керівник цього театру Федір Стригун 4 липня під час прес-конференції.
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
1/4

Зокрема, Федір Стригун повідомив таке: «Наше святкування – це не просто формальність: такого-то числа буде така-то вистава, заграли і все. Ні,  у нас це буде цілий сезон. Це сотий сезон у Театрі Заньковецької, який розпочнеться у другій половині 2017 року і буде продовжуватись до кінця першої половини 2018 року. Тож наше святкування триватиме цілий театральний сезон 2017-2018 рр.

Щодо святкової академії, то ми плануємо, орієнтовно 22 жовтня, зіграти виставу «Марія Заньковецька», яку написав Іван Рябокляч у 1971 році. Якщо будуть гроші, якщо уряд і верховна рада виділять нам кошти, то буде й святкування. А це вже залежить від того, наскільки наші владні структури, наші кермачі зрозуміють, що таке культура і що таке «Сторіччя Театру Заньковецької».

Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
1/4

Наразі, не має кращого матеріалу про Марію Заньковецьку, окрім п’єси Івана Рябокляча. Я знаю, який мені потрібен сценарій, сюжет, але я не драматург і я писати не вмію. А коли в когось замовляю, то далі першої сторінки мені не хочеться читати. На жаль, це не в моїх силах. Плануємо ще зіграти на сцені театру виставу «За двома зайцями», «Перед заходом сонця».

Народний артист України Федір Стригун наголосив і на тому, що "сьогодні всі займаються європеїзацією українською культури. Але зараз ми не маємо, що дати Європі, а навпаки – мусимо вчитись у них. Тому ми можемо бути цікаві Європі такими, якими ми є, а не такими, яких з нас хочуть зробити. Адже наші традиції та культури унікальні".

Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
1/4

Також Федір Стригун розповів, що до сторіччя театру планують надрукувати видання, над яким працюють вже упродовж двох років. Наразі вже по-трохи закінчують перший том, сподівають на те, що до нового року світ побачить цю працю. Загалом заплановано три томи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ