Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Кримінал

Юрію Гольцю повідомлено про підозру у справі Грибовицької трагедії

Як стало відомо Гал-інфо з достовірних джерел, повідомлено про підозру начальнику управління житлового господарства Львівської міської ради Юрію Гольцю у справі трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі.

Як повідомило Гал-інфо джерело, сьогодні мав відбутися суд для обрання міри запобіжного заходу чиновнику. Однак судовий розгляд затягується через те, що на прокуратуру намагаються чинити тиск і замість домашнього арешту та відсторонення від посади просять щоб, Юрія Гольця було відпущено під особисті зобов’язання.

Додамо, що учора, 31 жовтня, прес-служба прокуратури Львівської області повідомила, що за процесуального керівництва прокуратури Львівської області, слідчими поліції завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому в травні поточного року, за фактом обвалу схилу на Львівському міському полігоні твердих побутових відходів, у частині законності експлуатації сміттєзвалища посадовими особами ЛКП «Збиранка».

У цьому провадженні трьом посадовцям керівного складу ЛКП «Збиранка» повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 236, ч.2  367 КК України, а саме у порушенні правил екологічної безпеки під час експлуатації споруд, яке призвело до загибелі людей, та у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки.

Доведено, що складування відходів на вказаному сміттєзвалищі проводилось без затвердженого проекту, а посадові особи комунального підприємства не вживали відповідних інженерних заходів для забезпечення стійкості полігону як споруди, належного ущільнення та перешарування ізолювальним матеріалом складених відходів.

Вищевказані факти (порушення) підтверджено висновками проведеної комплексної судової інженерно-еколого-геодезичної експертизи. Більше того, експерт підтвердив, що порушення у роботі підозрюваних посадових осіб мають причинний зв’язок із зсувом відходів на полігоні. 

Відтак, 28 жовтня посадових осіб ЛКП «Збиранка» повідомлено про завершення розслідування та надано їм доступ до матеріалів кримінального провадження, а це загалом 200 томів. Після  їх ознайомлення  обвинувальний акт буде скеровано до суду.

Згідно з чинним законодавством, за скоєння вказаних кримінальних правопорушень передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Крім того, продовжується досудове розслідування в частині правомірності дій посадових осіб відповідного департаменту Львівської міської ради, на яких покладались обов’язки щодо здійснення контролю за роботою ЛКП «Збиранка», а також посадових осіб органів Державної служби з надзвичайних ситуацій при гасінні пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі в травні поточного року.

Досудове розслідування триває за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.367 та ч. 2 ст. 272 КК України, тобто за фактами службової недбалості посадових осіб органів місцевого самоврядування та  за фактом порушення правил техніки безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ