Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Грибовицькому полігоні скоро висаджуватимуть дерева

Фото: ЛКП «Зелене місто»
Фото: ЛКП «Зелене місто»
Фото: ЛКП «Зелене місто»
Фото: ЛКП «Зелене місто»
Фото: ЛКП «Зелене місто»
Фото: ЛКП «Зелене місто»
Фото: ЛКП «Зелене місто»
Фото: ЛКП «Зелене місто»
1/4
До липня цього року технічну фазу робіт з рекультивації Грибовицького полігону мають завершити і розпочати наступну, під час якої «купол» накриють родючим шаром ґрунту і висадять зелені насадження. Як стверджують у ЛКП «Зелене місто», через кілька років колишній полігон перетвориться на справжню зелену зону, безпечну для відпочинку людей.

«Грибовицький полігон експлуатували з 1957 року. У травні 2016 року, коли сталася трагедія і зсунулося сміття об’ємом 100 тис. м3,  після цього випадку жоден сміттєвоз сюди не заїжджав», – розповідає Назарій Кирилейза, керівник відділу реалізації проєктів ЛКП «Зелене місто».

За його словами, після цих подій був розроблений проєкт комплексного поводження з ТПВ, у який увійшли рекультивація полігону, очистка фільтрату і будівництво сміттєпереробного заводу.

«Рекультивація полігону поділена на дві фази. Перша фаза – технічна рекультивація, має закінчитися наприкінці липня цього року. За цей час маємо завершити перепрофілювання і терасування тіла полігону, щоб унеможливити в майбутньому зсув. “Купол” полігону вже покрили мембраною, щоб запобігти просочуванню опадів (дощу чи снігу) ззовні та потраплянню полігонних газів у повітря. Також прокладено систему відведення дощової води та забору фільтратів. А 33 вертикальні свердловини забирають газ, що утворюється на полігоні, відтак з нього виробляють електроенергію», – продовжує Назарій Кирилейза.

Після завершення технічної рекультивації, на полігоні планують розпочати другу фазу робіт. 

«У другій фазі маємо повністю накрити тіло полігону родючим шаром ґрунту і посадити зелені насадження. Ці роботи триватимуть орієнтовно до березня 2025 року. Після цього будемо продовжувати співпрацювати з підрядником, щоб не виникало ніяких дефектів – це передбачено контрактом.

Також розуміємо, що ще мінімум 5 років буде утворюватися фільтрат. Його ми будемо продовжувати очищати нашими установками, адже після очистки він стає водою, яку можна використовувати на полив рослин.

А у майбутньому Грибовицький полігон стане суцільною зеленою зоною як сквер. Відтак після усіх цих робіт наші нащадки не будуть знати, що тут був якийсь полігон. Це буде паркова зона, де можна буде відпочивати», – додає фахівець.

Щодо проєкту будівництва сміттєпереробного заводу, який також реалізовує ЛКП «Зелене місто», то за словами Назарія Кирилейзи, будівельна частина заводу вже виконана на 63%, а загалом весь проєкт разом з обладнанням реалізовано вже на 43%.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, сьогодні Львівщина згадує трьох рятувальників, які загинули у Грибовичах.
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ