Слухай онлайн
Політика

ДБР спростувало інформацію про арешт активів телеканалів "Прямий" та "5 канал"

Державне бюро розслідувань заявило, що інформація про арешт активів телеканалів «Прямий» та «5 канал» не відповідає дійсності

Відповідну заяву ДБР оприлюднило на своєму офіційному сайті.

Зокрема, у Бюро нагадали, що за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора Головне слідче управління Державного бюро розслідувань здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо закупівлі вугілля з території «ДНР/ЛНР» з кваліфікацією ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 2583 КК України.

У ДБР також зазначили, що в рамках вказаного кримінального провадження повідомили про підозру двом народним депутатам України, один з яких - п’ятий Президент України, повноваження якого припинено, колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості, та топ-менеджеру часів Януковича.    

6 січня 2022 року Печерський районний суд Києва за участю прокурорів Офісу Генерального прокурора та захисників розглянув клопотання прокурора у кримінальному провадженні, погоджене виконувачем обов’язків Генерального прокурора про арешт майна п’ятого Президента України, повноваження якого припинено.

Суд прийняв рішення про арешт майна підозрюваного, яке відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна належить йому на праві власності, зокрема це об’єкти нерухомості, корпоративні права та інше.

"Очікуваною реакцією стало розповсюдження неправдивої інформації про нібито накладення арешту на активи телеканалів «Прямий» та «5 канал», власником яких є медіахолдінг «Вільні медіа», що не відповідає дійсності, оскільки арешт на корпоративні права на вказані канали та їх активи не накладався", - вказали у ДБР.

Однак у Бюро наголосили, що у зв’язку з прийняттям цього судового рішення будь-яких обмежень діяльності засобів масової інформації не відбулося.  

Також у ДБР запевнили, що "з метою уникнення маніпуляцій та подальших інформаційних спекуляцій довкола даного кримінального провадження" арешт наклали суто на майно, корпоративні права, власником яких, згідно з відповідними державними реєстрами, є Порошенко.

У ДБР наголосили, що рішенням суду заборонено лише відчужувати арештоване майно, що не позбавляє власника користуватись іншими правами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ