29 листопада 2019 року на Фанар (район Стамбулу, де розташована резиденція Вселенського Патріарха) прибула офіційна делегація та паломники з помісної Української Православної Церкви.
З благословіння Блаженнійшого Митрополита Епіфанія його офіційний представник, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій прибув до Вселенського Патріархату з нагоди свята на честь апостола Андрія Первозванного.
Владику супроводжував працівник Київської Митрополії диякон Михаїл Омельян. Архієпископ передав щиросердні вітання Його Всесвятості від Предстоятеля і подарував видання про Українську Церкву.
У Вселенській Патріархії також з паломницьким візитом перебувають духовенство та віряни Волинської єпархії на чолі з митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом.
Після зустрічі з Його Всесвятістю делегація Православної Церкви України, а також паломники з Волині разом із митрополитом Михаїлом взяли участь у церемонії зустрічі Блаженнійшого Папи і Патріарха Олександрійського і всієї Африки Феодора ІІ та у святковому вечірньому богослужінні в Патріаршому храмі святого Георгія на Фанарі.
Після завершення богослужіння владика Євстратій виголосив вітальне слово на адресу Блаженнійшого Олександрійського Патріарха Феодора, у якому від імені Блаженнійшого Митрополита Епіфанія склав щиру подяку за співпрацю та визнання Української Церкви.
«Ми знаємо, що Україна по-особливому перебуває у Вашому серці, так само і Ваше Блаженство по-особливому перебуває й у наших серцях. І ми бажаємо Вам многих і благословенних літ служіння! Вперше Ви пом’янули у Диптиху Українську Церкву в день Архістратига Михаїла, і це є зовсім не випадково, адже святий Архістратиг Михаїл є небесним покровителем нашої столиці, міста Києва, а також кафедральний храм Предстоятеля Української Церкви названий на його честь. Тож нехай полум’яний меч Архістратига Михаїла захищає Вас і святу Олександрійську Церкву від усіх ворогів!», – йшлося у зверненні.
На пам’ять про першу спільну молитву Його Блаженству Патріарху Феодору ІІ паломники передали українську ікону святителя Луки Кримського, з любов’ю створену волинськими майстрами.