Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

До Львівської архиєпархії УГКЦ призначено Єпископа-помічника

До Львівської архиєпархії УГКЦ призначено Єпископа-помічника, - Радіо Ватикану.

У четвер, 14 січня 2016 р., у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск надав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ Високопреподобного о. Володимира Груци, ЧНІ, дотеперішнього Вчителя новиків у Львівській Провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, Єпископом-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ, надаючи йому титулярний осідок Баганни (Dioecesis Bahannensis).

Єпископ-номінат Володимир Груца, ЧНІ, народився 19 серпня 1976 р. в Добромилі на Львівщині. У 1994 році вступив до Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, в якому 2000 року склав вічні обіти, а 12 лютого 2001 р. отримав пресвітерське рукоположення.

Філософсько-богословську освіту здобував у редемптористській семінарії в Тухові (Польща) та в Краківській Теологічній Академії (сьогодні Папський Університет Івана Павла ІІ) в Польщі. У 1998- 2002 та 2003-2008 роках продовжував навчання в Інсбрукському університеті (Австрія), закінчивши його захистом докторату з догматичного богослов’я.

Після завершення навчання, під час якого виконував душпастирські обов’язки в Інсбруці, о. Володимир від 2009 до 2012 року був директором студій в Львівській провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, а від 2013 виконує обов’язки Вчителя новиків. Одночасно, викладає догматичне богослов’я в УКУ, Львівській Вищій Духовній Семінарії та Семінарії Отців Василіян у Брюховичах.

Володіє, крім української, російською, польською, німецькою та англійською мовами.

Радіо Ватикану

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ