Відомий український мистецтвознавець, дослідник стародавнього українського мистецтва Михайло Драган у своїй статті, яка вийшла в газеті «Новий час» за 10 листопада 1930 року, описав появу у Львові унікальної дерев’яної церква з с. Кривки. Також у статті йдеться про внесок блаженного Климентія Шептицького у цю справу.
Архівні матеріали на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомив синкел у справах монашества у Львівській архієпархії УГКЦ Юстин Бойко.
Нагадаємо, що дерев’яна церква з с. Кривки є головним храмом Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ. Церква Святої Софії – Премудрості Божої також стала першим експонатом і головною окрасою Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького у Львові, відомого в народі як «Шевченківський гай»
У своїй статті Михайло Драган називає цей храм справжньою перлиною бойківської архітектури. Також в газеті опублікували фото перенесеної церкви з села Кривки та світлину з будівничими на фоні храму.
Мистецтвознавець пояснює чому церкву перенесли до Львова, а також розповідає чим ця церква цікава в плані архітектури. Окрім того Михайло Драган розповідає про архимандрита Климентія Шептицького, як основоположника першого експонату майбутнього Музею народної архітектури та побуту у Львові.
Згідно з архівними документами, які отець Юстин Бойко віднайшов в Україні та Римі, випливає що Митрополит Андрей Шептицький, який заснував Свято-Іванівську Лавру, мав кілька задумів. Перше – придбати землю під заснування Лаври, а це багато церков і монастирів.
Митрополит хотів почати формувати музей просто неба, тому церкву не будували, хоч і мали можливість, а перенесли дерев’яну церкву з с. Кривки Турківського району. Під час перенесення церкву перепосвятили. Раніше вона називалася Св. Миколая, а після перенесення 7 липня 1931 року її назвали церквою Софії - Премудрості Божої. У своєму слові Митрополит Андрей сказав: «Таким чином я хочу хоча б духовно поєднати Україну – Захід і Схід».
Варто додати, що таке рішення Митрополита врятувало унікальну пам’ятку архітектури, адже громада села збудувала новий храм і мала намір розібрати цю церкву.