Фасад будинку на вул. К. Левицького, 10 має бути відновлений: позиція міста, яку мерія відстоюватиме в суді.
Вчора відбулося засідання адміністративної комісії, створеної при виконавчому комітеті ЛМР щодо порушення законодавства про охорону історичної спадщини. На засіданні розглядали питання щодо збереження пам’ятки на вул. К. Левицького, 10, де на місці вікна було вибито дверний отвір. Рішенням комісії погоджено, що роботи із закриття вибитого отвору в будинку будуть продовжені. Позиція міста незмінна — фасад будинку має бути відновлений до попереднього стану. Своє рішення мерія відстоюватиме в суді, оскільки власник приміщень подав позов на управління охорони історичного середовища, Личаківську РА і Львівську міську раду.
«Два дні тому Личаківська районна адміністрація, відповідно до рішення адміністративної комісії, проводила роботи із замурування вибитого входу. Під час проведення цих робіт була присутня керівник управління охорони історичного середовища і я теж. Також туди підійшов власник приміщень, який викликав поліцію, і роботу із замурування було унеможливлено. Отож нам вдалося провести лише частину робіт. Власник приміщення надав довідку з БТІ, згідно з якою на місці вікна, нібито, є вхід. Однак, оскільки ця довідка видана 2 квітня 2019 року, стало зрозуміло, що її видали вже по факту проведених робіт з вибиття входу. Ми зв’язалися з керівництвом БТІ і вони підтвердили, що довідка справді видана після того, як було проведено роботи з вибиття дверного отвору на місці вікна. Тому ми домовилися, що на засіданні адмінкомісії вчергове розглянемо це питання, ознайомимося з усіма документами і продовжимо роботи із закриття вибитого входу», — розповів заступник міського голови Львова з питань розвитку, голова адміністративної комісії Андрій Москаленко.
За його словами, присутній сьогодні на засіданні комісії власник приміщень в будинку на вул. К. Левицького, 10, не надав жодних інших документів у справі — лише документ про те, що звернувся до суду, аби притягнути до відповідальності управління охорони історичного середовища, Личаківську РА і Львівську міську раду за руйнування пам’ятки.
«Тобто людина, яка зруйнувала пам’ятку, позивається до суду на нас, а не на себе чи орендаря, щодо руйнування пам’ятки. Це дивна і абсурдна ситуація. Тому, заслухавши усіх учасників та розглянувши усі документи, ми прийняли чотири рішення.
Перше — Личаківська РА проведе роботи із завершення відновлення вікна, тобто роботи із закриття вибитого входу. Друге — управління охорони історичного середовища ЛМР замовляє комплексний проект відновлення цілого будинку на вул. К. Левицького, 10. Оскільки власник приміщень також озвучив, що відстоює відновлення будинку комплексно, то ми зможемо подивитися, хто лише на словах, а хто в реальності вболіває за відновлення цієї пам’ятки. Третє — оскільки на нас подали позов і будуть притягувати до відповідальності, то будемо відстоювати свою позицію в судовому порядку. Наша позиція в тому, що пам’ятка має бути відновлена. Відповідно, будемо публічно закликати усіх перевіряти кожен документ, кожен підпис під документом у цій справі, щоб людина, яка надаватиме їх, пояснила свою мотивацію і чим вона керувалася. І четверте — ми теж або подамо зустрічний позов щодо того, щоб ця пам’ятка була збережена і приведена до попереднього стану, або ж просто позов про те, щоб цей підприємець відновив пам’ятку та ліквідував вибиття. Усі інші порушення, які є у будинку, ми будемо розглядати на засіданні адміністративної комісії", — додав посадовець.
Роботи з відновлення закриття вибитого входу в будинку на вул. К. Левицького, 10 планують продовжити завтра. Як стверджує Андрій Москаленко, важливість їх у тому, щоб унеможливити встановлення сходів у вибитому отворі й узаконення такого стану.