Слухай онлайн
Політика

Генпрокуратура просить зняти санкції з Портнова

1/2
Гепрокуратура України просить Канаду зняти санкції зі скандального юриста Януковача Андрія Портнова.

У розпорядженні НВ опинився лист, підписаний заступником Генерального прокурора України, в якому ГПУ просить Канаду зняти санкції з Андрія Портнова. 

Як стало відомо НВ, 30 липня 2019 року ГПУ відправила листа в посольство України в Канаді і в Міністерство закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади, в якому повідомляє, що станом на 29 липня 2019-го року по відношенню до Андрія Портнова не проводиться досудових розслідувань і що Портнов не має процесуального статусу підозрюваного, обвинуваченого або підсудного.
 

«З огляду на вищевикладене, юридичні підстави для перебування Портнова Андрія Володимировича, 27.10.1973 року народження, в Списку до Положення про заморожування активів корумпованих іноземних посадових осіб (Україна)від 05.03.2014 (Freezing Assests of Corrupt Foreign Officials (Ukraine) Regulations, відсутні».

Лист підписав заступник генерального прокурора України Сергій Кизь. 
Канада ввела санкції проти соратників експрезидента Віктора Януковича, включаючи Портнова, ще в 2014-му році. У 2019 санкції проти нього і ще 15 соратників експрезидента Віктора Януковича уряд Канади продовжив ще на 5 років.

«Цим рішенням заморожуються всі активи фігурантів, виявлені в Канаді. Уряд також забороняє будь-кому в Канаді, а також канадським громадянам незалежно від місця їх перебування: вступати в майнові відносини з особами, на яких накладено санкції, вести з ними фінансові розрахунки, надавати фінансові послуги.

У пояснювальних документах до рішення йдеться, що воно покликане надати додатковий час Україні для завершення кримінальних розслідувань та внесення формальних прохань про правову допомогу; гарантувати, що присвоєні активи залишаються замороженими і фігуранти списку зможуть понести відповідальність; сигналізувати канадську підтримку відповідальності, верховенству права та демократії в Україні", — заявляла канадська сторона, продовжуючи санкції.

Тепер же ГПУ своїм листом повідомляє, що юридичних підстав для продовження санкцій проти Портнова немає.

Андрій Портнов — колишній заступник глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича, він курирував правові питання.

Після подій 2013−14 року і втечі Януковича Портнов втік з України і осів в Австрії. У другій половині травня 2019 року, після перемоги Володимира Зеленського на виборах президента, Портнов повернувся в Україну. У команді Зеленського ще в квітні заперечували будь-які зв’язки Портнова зі штабом тоді ще не обраного президента.

У липні нинішнього року стало відомо, що ГПУ викликала Портнова на допит у справі про розстріли на Майдані.

У серпні 2019 року СБУ закрила справу про держзраду Портнова

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");