Слухай онлайн
Політика

Голова ЛОДА взяв участь у дискусії „Публічно-приватне партнерство як спосіб прискорення регіонального розвитку держави”

6 вересня голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник, перебуваючи на XVI щорічному Економічному форумі в Криниці-Здруй (Республіка Польща), взяв участь у дискусії на тему „Публічно-приватне партнерство як спосіб прискорення регіонального розвитку держави”. У своєму виступі голова ЛОДА окреслив коло пріоритетних завдань, котрі стоять перед Львівщиною: розбудова транспортних коридорів, розвиток прикордонної інфраструктури, формування системи фондів, покликаних стимулювати транскордонну співпрацю та регіональне партнерство.
Петро Олійник наголосив, що є очевидною диспропорція щодо кількості контрольно-пропускних пунктів, оскільки за європейськими стандартами на кожні 20 км кордону має бути один перехід, а у нас – 50-60 км. „Однак кордон - це не тільки переходи, а й під’їзди до кордону, все, що його обслуговує, починаючи з готелів. Без співпраці з громадами та громадськими ініціативами ми теж не цивілізуємо прилеглі до кордону території”, — зазначив Петро Олійник.

За словами голови облдержадміністрації, фонди є ефективними інструментами інтеграції. Важко недооцінити діяльність фонду FAHRE у справі підготовки наших сусідів до вступу у ЄС. „Для гуманітарної співпраці ефективними були б такі фонди, як фонд Конрада Аденауера. Принаймні сьогоднішня ініціатива об’єднати зусилля трьох регіонів – Львівщини, Малопольщі та Тюрінгії для нас дуже важлива”, — зазначив він.
Петро Олійник підкреслив, що одним з принципів побудови ЄС є принцип регіоналізму. „Сьогодні на нашому західному кордоні ми маємо справу з абсолютно новим суб’єктом міжнародної політики, який створений і говорить з нами не тільки від імені 25 країн, але й ще більшої кількості регіонів. Хартія регіонів Європи закріпила фундаментальне значення саме регіонів у формуванні нової політичної архітектури континенту. Тому особливу увагу слід приділити співпраці регіонів, розбудувати як систему двосторонніх стосунків, так і систему єврорегіонів”, — переконаний Петро Олійник.
Завершуючи виступ, Петро Олійник повідомив, що Львівська область уже має досвід співпраці з Підкарпатським та Люблінським воєводствами, кільканадцять років проводяться «Дні Кракова у Львові» та «Дні Львова у Кракові», Львів та Львівщина співпрацює з містом Ерфурт та містом-побратимом Краковом. „Водночас ми можемо творити такі трикутники співпраці, як трикутник Львівщина-Малопольща-Тюрінгія. Тим більше, що попередньо між нашими регіонами вже впродовж десятиліть розбудовувалися контакти на різному рівні”, — підкреслив Петро Олійник.
Також у дискусії на тему „Публічно-приватне партнерство як спосіб прискорення регіонального розвитку держави” взяли участь президент міста Гданська (РП) Павел Адамович, міський голова міста Сопота (РП) Яцек Карновський, президент міста Вроцлава (РП) Рафал Дуткевич, голова правління Dexia Kommunalkredit Bank Polska S.A.(РП) Яцек Риньский, міністр регіонального розвитку Республіки Польща Гражина Генсіцка. Повідомили в прес-службі Львівської ОДА.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");